افغانستان

آغاز قیرریزی شاهراه کندهار- ارزگان درجنوب افغانستان

کار قیرریزی شاهراه کندهار- ارزگان درجنوب افغانستان، آغازشد.
این جاده، دوصدو نه متر درازا دارد و ازبودجه ی امارت اسلامی افغانستان قیرریزی می شود.
وزارت فواید عامه، پیش ازاین ، روی ساختمان شاهراه کندهار- ارزگان کارکرد واکنون قرار است این مسیر پررفت وآمد قیرریزی شود.
این مسیر، از ولسوالی ارغنداب قندهار آغاز تا دهراوود و در نهایت مرکز ارزگان ادامه دارد.
شاهراه کندهار-ارزگان، جنوب افغانستان را به شمال کشور وصل می کند. ملا محمد عیسی ثانی سرپرست وزارت فواید عامه ی افغانستان به آژانس باخترگفت که تلاش می شود تا حداقل ده کیلومتر این جاده، تا پیش از فرا رسیدن موسم سرما، قیرریزی شود و بخش دیگری از آن در آغاز بهار قیرریزی خواهد شد.
ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی ریاست الوزرای امارت اسلامی افغانستان درمراسم گشایش کار قیرریزی شاهراه کندهار- ارزگان گفت که هم اکنون کار ساخت ده ها پروژه ی توسعه یی بزرگ و کوچک در گوشه و کنار افغانستان ادامه دارد که با بهره گیری ازآن، درکنارایجاد رفاه به مردم، به رونق اقتصادی و سهولت در داد وستد تجاری کمک می کند.
انجنیر شیر حسن خوشی وال مسوول پروژه های زون جنوب در وزارت فواید عامه می گوید که شاهراه کندهار- ارزگان، سه صدو هشتاد کیلومتر نزدیک تر از شاهراه کندهار- کابل به شمال افغانستان است.
اوگفت که پروژه ی ساختمان وقیرریزی شاهراه کندهار- ارزگان، یک صدو پنجاه ملیون دالر هزینه خواهد داشت و درآن برای یک هزار جوان بیکار بومی، زمینه ی کار فراهم شده است.
اقدام امارت اسلامی برای ساخت وقیرریزی شاهراه کندهار- ارزگان ، با استقبال گسترده ی مردم به ویژه در جنوب کشور روبه رو شده است.
کارشناسان اقتصادی، قیرریزی این مسیر را برای تسریع روند تجاری و رونق اقتصاد ونیز رفاه مردم ، ارزنده می خوانند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button