افغانستان

آغاز کمپاین فرعی واکسین پولیو

شریعت: داکتر شرافت زمان سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که وزارت صحت عامه با همکاری ادارات بین المللی زیربط دومین دور کمپاین فرعی واکسین پولیو سال 2024م را آغاز نموده است. این دور کمپاین واکسین فلج اطفال در مناطق مختلف کشور از 26 تا 29 ماه فبروری سال 2024م تطبیق می شود. هدف این کمپاین واکسین نمودن بیش 7.6 میلیون طفل زیر پنج سال در مقابل ویروس پولیو می باشد. به گفته سخنگوی وزارت صحت عامه، قلندر عباد وزیرسرپرست صحت عامه امارت اسلامی افغانستان به مناسب آغاز این کمپاین گفته است: «ما متعهد هستیم که به همکاری شرکای کاری خود مرض پولیو را در افغانستان محو نماییم و همچینین ما شب و روز تلاش می نماییم و کمپاین های واکسین پولیو و خدمات تتمیمی صحی را ادامه می دهیم تا به هدف که همانا محو کامل مرض پولیو در سراسر کشور می باشد، برسیم».
آقای عباد افزوده است: «حمایت همه افغان ها، بخصوص محاسن سفیدان، بزرگان منطقه و علماء دین در فعالیت های محو مرض پولیو مهم است، نیاز است تا آنها در مبارزه علیه مرض پولیو اشتراک کنند و صحتمندی اطفال خود را حفظ نمایند».
پولیو یک مرض ویروسی است که قابل درمان و تداوی نمی باشد و تنها توسط واکسین وقایه و محو میگردد اطفالی که به این مرض مصاب گردند برای همیش فلج و یا هم از بین خواهم رفت.
به گفته آگاهان سهم و مشارکت همه مردم جامعه در امر مبارزه با پولیو نهایت ارزنده است. والدین با واکسین نمودن تمام اطفال زیر سن پنج سال میتوانند آنها را وقایه نموده و گردش ویروس پولیو که سببی این مرض است را متوقف و محو نمایند و بزرگان محل نیز در تطبیق موفقانه کمپاین های واکسین پولیو میتوانند کارکنان واکسین پولیو را همکاری کنند.
تیموری

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *