افغانستان

آغاز کمپاین نهال شانی در ولایت بامیان

شریعت: کمپاین نهال شانی بهاری از سوی ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بامیان با حضور داشت مسوولان محلی آن ولایت آغاز گردید.
مصباح الدین مستعین سخنگوی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری گفت که در این کمپاین نهالا ها با شعار (نهال شانی صدقه جاریه، سرمایه مادی و معنوی برای جامعه می باشد) در ولایت بامیان غرس گردید.
در محفلی که به همین مناسبت درمحوطه لیسه عالی ذکور بامیان دایر شده بود در آن مولوی عبدالله سرحدی والی ولایت، ملاگلاب الدین ذبیح الله رئیس زراعت، روئسای ادارات محلی، نماینده گان موسسات همکار و جمعی از باشنده‌گان این ولایت حضور داشتند.
والی بامیان در باره اهمیت غرس نهال صحبت نموده و از مردم این ولایت خواست تا به این کمپاین پیوسته و با غرس نهال در محوخشکسالی و بهبود سرسبزی و محیط زیست سالم سهم گیرند.
سپس رئیس زراعت در مورد ارزش و اهمیت نهال شانی و ترویج فرهنگ نهال شانی برای ایجاد سرسبزی به منظور بهبود محیط زیست و کاهش آلودگی هوا و انکشاف منابع طبیعی از دید نظام اسلامی صحبت کرد و شاندن نهال را صدقه جاریه، سرمایه مادی و معنوی برای جامعه گفت.
بعداز آن کمپاین متذکره با غرس چند اصله نهال در محوطه لیسه عالی ذکور مرکز بامیان توسط اشتراک کننده‌گان این محفل رسماً آغاز گردید .
گفته شده است که برای ادارات دولتی، نهاد های اجتماعی، اماکن عام المنفعه و مقدسه و افراد علاقمند سرسبزی محیط زیست بمنظور بهبود محیط زیست و توسعه جنگلداری 1159860 اصله نهال مثمر و غیر مثمر از قوریه جات این ریاست به همکاری موسسات همکار در سطح ولایت بامیان که قبلا سروی شده است توزیع میشود.
قابل یاد آوری است که در جریان توزیع نهال از طریق مدیریت عمومی جنگلات، علفچرها و نباتات طبی به منظور استفاده موثر از نهال، چگونگی غرس، نحوه آبیاری ومراقبت از آن برای مستفدین رهنمایی و آکاهی دهی صورت می گیرد .
تیموری

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *