نړۍ

آماده گی اسراییل برای از سرگیری مذاکره با حماس به هدف آزادی گروگان ها

به نقل از دو منبع آگاه، انتظار میرود دیوید بارنیا، رییس موساد یا سازمان استخباراتی اسراییل در اخیری این هفته در اروپا با هدف از سرگیری مذاکرات برای آزادی گروگان های حماس با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی نخست وزیر قطر دیدار کند.این نخستین دیدار مقامات عالی رتبه اسراییلی و قطری بعد از پایان آتش بس هفت روزه میان اسراییل و حماس خواهد بود.برگشت اسراییل به میز مذاکره نشان دهنده آماده گی مقامات رژیم صهیونیستی برای بررسی معامله تازه با هدف آزادی گروگان ها است.
توافق قبلی که دوهفته پیش میان حماس و اسراییل برای یک هفته بر سر آن موافقت شده بود به گفته مقامات حماس از سوی رژیم اشغالگری اسراییلی نقض شد.
مقامات حماس میگوید گروگان های زنی که اسراییل درخواست آزادی آنها را کرده بود جزء سربازان نیروهای اسراییلی بودند.
در تازه ترین مورد نیروهای اسراییلی روز جمعه اعلام داشتند که در پی حمله اشتباه سه گروگان اسراییلی را هدف قرار داده و کشته است رژیم صهیونیستی اسراییلی در بیانیه ای ابراز داشته است که احتمالاً این سه نفری کشته شده در جریان شدت جنگ میان این نیروها و سربازان حماس در شمال غزه از سوی حماس رها شده اند.
قصر سفید در بیانیه ای کشته شدن این سه تن را غم انگیز خوانده گفت که اسراییل غیر نظامیان را هدف قرار میدهد.
اندکی پس از بیانیه نیروهای اسراییلی خانواده های بسیاری از اعضای گروگان های در اسارت حماس در بیانیه ای از مقامات اسراییلی خواستند که هرچه عاجل برنامه خود را برای رسیدن به توافق و آزادی گروگان ها اعلام نمایند.
پس از رهایی تعدادی از گروگان ها در پی توافق آتش بس چند روز قبل گفته میشود بیش از ۱۳۰ گروگان همچنان نزد حماس اسیر اند.
در توافق قبلی که به آتش بس هفت روزه منجر شد صدها گروگان میان اسراییل و حماس رد و بدل شدند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *