ټولنه اوکلتور

استفاده از موبایل هنگام دریوری، بازی به حیات خود و دیگران است

در این اواخر حوادث ترافیکی در شاهراه های کشور بیشتر گردیده است که از اثر بی تفاوتی ویا هم تیزرانی دریوران بوده است عوامل متعددی در زمینه وجود دارد که باعث حوادث ترافیکی می گردد به گونه مثال بی خوابی دریور، سرعت زیاد وا ستفاده از تیلفون هنگام دریوری، مواردی اند که سبب حوادث می گردد، هر چند در قوانین نافذه ترافیک با جزئیات واضح و روشن در زمینه سرعت ودیگر موارد دریوری وضاحت داده شده، اما بی تفاوتی و در نظر نگرفتن هدایات از سوی دریوران باعث مرگ و میر و زخمی شدن راکبین در هنگام سفر و حوادث دلخراش ترافیکی می گردد.
به غرض جلوگیری از حوادث ترافیکی فشرده نکات زیر را عنوان نموده ام و از دریوران و مسؤلین نهادهای ذیربط منتمنی ایم تا در قسمت اجرأت آن توجه جدی مبذول داشته تا از شهادت و زخمی شدن هموطنان عزیز ما حداقل جلوگیری به عمل آید.
1-نصب نمودن تلویزیون های سیار در جبین موتر که در حقیقت حواس راکبین را اغوا نموده و به نحوی باعث بروز خطر و حوادث می گردد.
2-بی خوابی دریور که بایسته است راننده حداقل شب باید هفت تا هشت ساعت خواب کرده باشد در غیر آن گاه گاهی سنگینی خواب باعث می شود راننده کنترول خود را از دست بدهد که این باعث حادثه می گردد و یا این که فاصله منزل ساعت ها را در بر میگیرد و سبب خستگی و خواب رفتن دریور می گردد که تباهی راکبین است.
3-استفاده کردن راننده از مواد مخدر؛ چون: چرس، تریاک، بنگ، پودر و غیره که در نهایت امر دماغ راننده را از حالت عادی تغییر داده و سبب حادثه ترافیکی میگردد.
4-استفاده از تیلفون در هنگام دریوری که به گونه ای فکر و حواس راننده را مغشوش و مصروف نموده حتا ساحه تحت نظر دریور را عوض می نماید خصوصاً تیلفون های فیسبوکی که دارای گوشی است که گوش های راننده را مصروف ساخته و قادر به شنیدن صدا و آرن دیگر موترها نمی باشد که به صورت قطع کاریست نادرست و غلط که باید در هنگام راننده گی استفاده کردن از چنین چیزها، جلوگیری به عمل آید در صورت مراعات نکردن، نکات فوق بایسته است افراد مؤطف از سوی نهادهای ذیربط در زمینه مداخله نموده مانع چنین افراد شوند و حتا جزا و جریمه در نظر گرفته شود تا باشد از شهادت و مرگ و میر مسافران در شاهراه های کشور جلوگیری به عمل آید و مردم مطمیناً با خاطر آرام سفر نماید.

شاداب

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button