افغانستان

استقبال گسترده ازدومین نمایشگاه بین‌المللی امام ابوحنیفه (رح) در کابل

در سومین روز برگزاری نمایشگاه امام ابوحنیفه(ره) در کابل، برگزار کنندگان می‌گویند این نمایشگاه با استقبال گرم بازدیدکنندگان داخلی و خارجی مواجه شده است. به گفته مسئولان اتاق تجارت و سرمایه گذاری در یک کنفرانس خبری، در سه روز گذشته این نمایشگاه، حدود 540 هزار نفر از آن دیدن کرده و 30 میلیون افغان فروش شده است. به گفته آنان، 700 غرفه از محصولات و تولیدات داخلی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.
مرویس هوتک رئیس عامل اتق تجارت و سرمایه گذاری در این کنفرانس خبری گفت، کشورهای مختلف از جمله ترکیه، ایران و پاکستان نیز در این نمایشگاه شرکت کرده اند. توکل احمدیار رئیس عمومی اتاق تجارت و سرمایه گذاری نیز گفت تا کنون حدود 20 میلیون دالر قرار دادشده که بیشتر در بخش فرنیچر است.
عبدالرحمن زیرک سخنگوی اتحادیه صرافان کشور به روزنامه شریعت ص۷
گفت، نمایشگاه ها تاثیرات عمیق در ثبات پولی و معرفی کالاهای مرغوب کشور به جهان دارد. به گفته وی، فعلا جایگاه پول افغانستان خوب است و ثبات آن در مقابل پول خارجی حفظ شده است.
شرکت کنندگان این نمایشگاه می‌گویند تاکنون استقبال ازمحصولات داخلی پررنگ و میزان فروش آنان خوب است. به گفته آنان، اگر مردم از محصولات داخلی خریداری کنند، جوانان کشور بیکار نمی‌مانند. حاجی مبارز عالمی از شرکت کنندگان به روزنامه شریعت گفت، اگر مردم از محصولات و تولیدات داخلی استفاده کنند، هم ارزان و با کیفیت است و هم به ایجاد شغل به جوانان کمک می‌کنند.
این نمایشگاه تا 31 سرطان در منطقه چمن حضوری کابل ادامه دارد. علاوه بر نمایش محصولات و تولیدات مهم کشور، قراردادهای بزرگ اقتصادی نیز در این نمایشگاه با جهان صورت می گیرد. داوود ناظری

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *