افغانستان

اعلامیۀ امارت اسلامی افغانستان در پیوند به روزهای هفتم و هشتم ثور

۴۶ سال قبل به تاریخ هفت ثور سال ۱۳۵۷ هجری شمسی چند تن از کمونیستان بیگانه پرور در افغانستان دست به کودتا زدند و کشور ما را به گودال جنگ و بدبختی بزرگ سقوط دادند.
در اثر جنایات ناشی از هفتم ثور، مردم ما زیان‌های جانی و مالی شدید را متقبل شدند و این روز بدبختی‌های زیادی را به بار آورد.
الحمدالله ملت مسلمان و مجاهد ما در برابر اندیشه کمونیستی و اعمال آن قیام کردند و این مبارزه جهادی که قربانی‌های زیاد جانی و مالی برای آن داده شد، چهارده سال ادامه یافت.
در جریان این مبارزه دشوار و طاقت فرسا، ملت مسلمان و مجاهد ما نیز تلفات سنگین را متقبل شدند، در حدود یک و نیم میلیون افغان شهید و میلیون‌ها تن دیگر با مشکلات مختلف مواجه شدند که بالآخره پدیده‌ای شوم کمونیزم و در کنار آن شوروی وقت در کشور ما شکست خورد و ملت مجاهد افغان توانست آخرین اداره‌ای کمونیستی را سرنگون و کشور را به گونه کامل آزاد سازد.
هشتم ثور ۱۳۷۱ هـ . ش روز کامیابی و آزادی ملت افغان است که قربانی‌های ملت مجاهد افغان نتیجه داد و مردم و کشور … ما از شر هیولای کمونیزم نجات یافتند.
امارت اسلامی افغانستان کودتای کمونستی ۷ ثور و این روز سیاه را محکوم می‌کند و ۸ ثور را ارج می گذارد و آنرا روز آزادی کشور می‌داند.
از اینکه کشور ما پس از بیست سال جهاد از یک اشغال دیگر نیز آزاد شد و نظام اسلامی برقرار شد، بنابرین امارت اسلامی با تمام توان تلاش می‌کند تا ثمره‌ای قربانی‌ها و مبارزات چندین ساله ملت ما یکبار دیگر ضایع نشود و نظام اسلامی را که آرمان شهدا است، به گونه‌ای کامل نافذ می‌کند. همچنان تلاش خواهد کرد تا آرمان‌های مردم افغانستان در تمام دوره‌های جهاد همانگونه که لازم است، تحقق یابد و شرایط بهتر را در زیر سایه نظام اسلامی بخاطر آبادی و رفاه افغانستان فراهم کند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button