افغانستان

امضای چهار تفاهم‌نامه میان وزارت مهاجرین و ۴ موسسه ملی و بین‌المللی

وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان می‌‌گوید، ۴ تفاهم‌نامه همکاری میان این وزارت و ۴ موسسه ملی و بین‌المللی به ارزش دو میلیون و ۱۹۳ هزار و ۶۷۴ دالر امریکایی به امضا رسیده است.

بربنیاد خبرنامه‌، قرار است با استفاده از تفاهم‌نامه‌ها، مبلغ یادشده در بخش اشتغال‌زایی، آموزش، ارتقای ظرفیت، برنامه‌های آموزش زبان و کمپیوتر، تهیه آب آشامیدنی صحی و کمک‌های نقدی، هزینه شود.

موسسات عمل اجتماعی برای التیام فقر، خدمات اجتماعی زنان افغان، مرسی کورپس و مهاجرین قندهار، چهار موسسه‌ای هستند که این تفاهم‌نامه‌ها با آنان، امضا شده است.

از این میان، موسسه عمل اجتماعی برای التیام فقر با به‌دست آوردن یک میلیون و ۷۸۰ هزار و ۹۸ دالر امریکایی در بخش توسعه کاروبار، پول در مقابل کار و مواد ساختمانی، فعالیت خواهد کرد.

انتظار می‌رود هزاران تن در ولایت‌های خوست، پکتیکا، هرات، فراه، غور، بادغیس، قندهار و ارزگان از مفاد تفاهم‌نامه‌های امضاشده مستفید شوند.

این پروژه‌ها در حالی از سوی وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان با موسسات داخلی و خارجی به امضا رسیده که همه‌روزه صدها تن از مهاجرین افغان از کشورهای ایران و پاکستان به‌گونه اجباری اخراج و وارد کشور می‌شوند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button