افغانستان

امیرخان متقی با مشاور پوتین در مسکو دیدار کرد

امیر خان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه امارت اسلامی افغانستان با ادلگریف روسلان سعید حسینویچ، مشاور رئیس جمهور فدراسیون روسیه در مسکو دیدار کرد.
دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه در خبرنامه‌یی نوشته است: امیر خان متقی، در این دیدار روی تقویت روابط سیاسی و اقتصادی میان افغانستان و روسیه شد و خواهان برداشتن گام‌های عملی در راستا تقویت تجارت و اقتصاد میان دو طرف شد، متقی روابط میان این دو کشور را رو به پیشرفت و مهم خواند.
هم‌چنان، سرپرست وزارت امور خارجه جلوگیری از کشت مواد مخدر، معالجهٔ معتادین، تأمین امنیت مهار داعش و حفاظت از سرحدات افغانستان را دستآوردهای امارت‌ اسلامی خواند.
دستاورد های امارت اسلامی در عرصه های مختلف به نیکی یاد و از همکاری حکومت روسیه در بخش‌های مختلف با افغانان ابراز آمادگی کرد.
سعید حسینویچ گفت که تصویر «حقیقی» دست‌آوردهای کنونی افغانستان باید به جهانیان ارائه شود تا همه به حقیقت پی ببرند.
طی این نشست علاوه از این موضوعات یادشده، از تعامل و همکاری در بخش‌های مبارزه با تغییر اقلیم، آموزش، تجارت، زراعت، صنعت و ورزش یادآوری شد و روی رفت‌وآمدهای دوجانبه و تقویت روابط تأکید شد.

گفتنی است که سرپرست وزارت امور خارجه امارت اسلامی براساس دعوت روسیه برای اشتراک در «فرمت مسکو» که به تاریخ ۲۹ سپتامبر در شهر کازان روسیه برگزار میشود به آن کشور رفته است.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button