افغانستان

امیر خان متقی:جوانان سرمایه های فردا و آینده سازان کشور هستند

ریاست تربیت بدنی و ورزش به گرامیداشت از 104 مین سالگرد استرداد استقلال کشور، دیروز برنامه رژه و نمایشات ورزشی را در جمنازیوم این ریاست برگزار کرد.

به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در این برنامه که با حضور شماری از مسوولان بلند رتبۀ حکومتی برگزار شد، ورزشکاران 54 فدراسیون ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش و کمیته ملی المپیک، رژۀ ورزشی اجرا کردند و از این جمله ورزشکاران 20 فدراسیون نمایشات ورزشی را نیز اجرا کردند.

در آغاز این برنامه مولوی احمد الله وثیق رییس عمومی اداره و ورزش کشور، در صحبت کوتاه، گفت که این ریاست به مناسبت ۱۰۴ مین سالگرد استرداد استقلال کشور، برنامه ورزشی را که شامل رژه و نمایشات بخش های مختلف ورزشی است، راه اندازی کرده است.

بعد مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه، در صحبت هایش سالگرد استرداد استقلال و آزادی کشور را برای ورزشکاران و تمام مردم کشور مبارک گفت و خاطر نشان کرد: جوانان سرمایه های فردای کشور و آینده سازان کشور هستند و چشم امید همه به سوی آنان است. ص7

او افزود که در بیست سال گذشته متاسفانه جوانان به راه های غلط استعمال شدند ولی در دوسال گذشته که امارت اسلامی حاکمیت را به دست گرفت، در بخش جوانان کارکرد ها و اقدامات قابل ملاحظه یی انجام یافت و در راستای پرورش سالم و تربیه جوانان توجه ویژه صورت گرفت.

سرپرست وزارت امورخارجه، گفت که ورزشکاران در شرایط کنونی دپلماسی خوب را نیز پیشبرده می توانند و با سفر به کشور های مختلف، بین کشور ها روابط نیک و نزدیکی ایجاد می کنند.

او اضافه کرد که ورزشکاران در داخل کشور میان ولایت ها، سمت ها و اقوام رابطه تامین کرده و مردم را با هم نزدیک می کنند و بهترین نمایندگان فرهنگ افغانستان هستند.

وی با قدر دانی از کارکرد های ورزشکاران کشور، گفت: با وجود کمبود امکانات لازم در کشور، باز هم ورزشکان افغان خوب درخشیده اند و برای کشور و مردم افتخار آورده اند.

همچنان در این برنامه، شیخ مولوی محمد قاسم خالد والی کابل، در سخنانش از مسوولان بخش ورزش و ورزشکاران به خاطر راه اندازی این برنامه به قدر دانی یاد کرد .

وی 104 مین سالگرد استقلال و آزادی کشور را برای ورزشکاران و مردم کشور مبارک گفت و افزود: در حاصل کردن استقلال و آزادی افغانستان، تمام مردم کشور سهم گرفته اند و در نتیجه مبارزات و قربانی های شان آزادی کشور را به دست آورده اند.

والی کابل، گفت که اگر به تاریخ درخشان کشور نظر بیندازیم، افغانستان روزهای سیاه را سپری کرده است و متجاوزان قدرتمند جهان را شکست داده است تا به روز های سفید رسیده است.

او خاطر نشان کرد که سه بار انگلیس به افغانستان تجاوز کرد و با شکست روبرو شد، همچنان تجاوز قشون اتحاد شوروی سابق در افغانستان به شکست مواجه شد و در نهایت در نتیجۀ جهاد مردم مسلمان افغانستان، تجاوز امریکا و ناتو نیز شکست خورد .

به همین ترتیب وی برای ورزشکاران کشور آرزوی موفقیت و کامیابی های بی پایان کرد.

محفل با اجرای رژه و نمایشات ورزشی ورزشکاران فدراسیون های مختلف ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش و کمیته ملی المپیک، پایان یافت.باختر

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button