افغانستان

بازدید هیئت امارت اسلامی از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

تعدادی از دیپلمات‌های امارت اسلامی افغانستان در تهران در چهارمین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ضمن دیدار با مسئولین این نمایشگاه، به بازدید از آن، از جمله غرفه‌های انتشارات افغانستانی پرداختند. خبرگزاری کتاب ایران از این هیئت، به عنوان هیئت رسمی امارت اسلامی افغانستان یاد کرده است.
به نقل از «آوا»: خبرگزاری کتاب ایران گزارش داده که این هیئت افغانستانی با حضور در بخش بین‌الملل نمایشگاه با اسماعیل جانعلی‌پور، مدیر‌کل دفتر مجامع و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران ملاقات کرد.
بر اساس این گزارش، در این دیدار جانعلی‌پور با اشاره به ظرفیت کتاب برای ارتقای سطح آگاهی مردم و وفاق ملی گفت: تجربه موفق برگزاری نمایشگاه کتاب تهران با چنین گستردگی بعد از سی‌و‌چهار دوره، تجربه بسیار گران‌قیمتی است که نه‌تنها برای کشور افغانستان بلکه برای بسیاری از کشورهای بزرگ‌تر و پیشگام در فعالیت‌های کتابخوانی نیز قابل استفاده است.
نماینده افغانستان نیز ضمن ابراز خرسندی برای حضور در بزرگترین رویداد فرهنگی ایران گفت: مدت کوتاهی است که به ایران آمده‌ایم و خوشحالیم که در نخستین ماه‌های حضور خود چنین رویداد بزرگی را می‌بینیم. هیئت افغانستانی، همچنین بر استفاده از ظرفیت اشتراکات فرهنگی دو کشور برای تبادلات آسان‌تر میان نخبگان تاکید کردند.
وی ادامه داد: در افغانستان «نمایشگاه کتاب کابل» برگزار می‌‌‌شود و در دوره بیست و یک ماه استقرار امارت اسلامی، این نمایشگاه برگزار شده است؛ البته نمایشگاه بزرگی نیست، اما توجه به کتاب، تلاش برای آرامش مردم و سوق دادن به سمت مطالعه را مورد توجه خود قرار داده‌ایم.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button