افغانستانراپورونه

برگزاری رقابت رسامی و خطاطی به مناسبت میلاد پیامبر(ص)

اداره‌ تعلیمات تخنیکی و مسلکی برای نخستین‌ بار مسابقات خطاطی و رسامی را که قرار است برای سه روز ادامه داشته باشد‌ به مناسب میلاد با سعادت‌ جناب حضرت محمد مصطفی(ص) برگزار نموده‌است. در این رقابت که ۲۵۰ شاگرد که اکثریت آنها را دختران‌ تشکیل می‌دهد قرار است‌ برای سه روز در بخش خطاطی و رسامی رقابت کنند.
در این برنامه که مقامات امارت اسلامی افغانستان، رهبری‌ اداره تعلمیات تخنیکی و مسلکی و استادان‌ این نهاد تحصیلی اشتراک کرده‌ بودند؛ برگزاری‌ چنین رقابت‌ها را بخاطر شناسایی جوانان با استعداد و تشویق جوانان در قسمت فراگیری درس و تعلیم مثمر دانستند.
غلام محمد حیدر شهامت، سرپرست اداره تعلمات تخنیکی و مسلکی هدف از برگزاری رقابت‌ های‌ خطاطی و رسامی را در میان جوانان آشنایی جوانان با زندگی نامه‌ی جناب حضرت محمد مصطفی(ص) دانسته می‌گوید:
«در این رقابت دانش‌ آموزان مکان‌های اسلامی را رسامی و خطاطی می‌کنند و این رقابت جوانان را با مکان‌ های اسلامی به‌ ویژه زندگی نامه حضرت محمد(ص) آشنا می‌ سازد»
آقای شهامت سرپرست اداره تخنیکی و مسلکی با اشاره به زندگی نامه حضرت محمد (ص) و سختی‌ های که آن مبارک در زندگی خود تجربه کرده می‌ گوید آن مبارک تمام مشکلات و دشواری‌ها را که در زندگی خود تجربه‌نموده، بناً جوانان مسلمان به ویژه مردم افغانستان باید پیامبر گرامی‌ را الگوی خود قرار دهند و سیرت، صورت و تمام زندگی‌شانرا مطابق به زندگی نامه حضرت محمد (ص) آراسته نمایند.
آقای شهامت ضمن موفقیت برای تمام رقابت کنندگان این مسابقه می‌گوید:« برای فرد نخست این رقابت‌ حج عمره برای فرد دوم یک عراده موتر سایکل و برای فرد سوم این رقابت‌ها مبایل هوشمند مد نظر گرفته شده است»
از سوی دیگر محمد یونس راشد معیین جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی افغانستان جوانان کشور را خطاب قرار داده می‌گوید:‌ «جوانان کشور باید زندگی نامه‌ی جناب حضرت محمد(ص) را مطالعه نمایند و زندگی شانرا همانند زندگی نامه آن مبارک درست نمایند». آقای محمد یونس راشد معیین جوانان وزارت اطلاعات فرهنگ می‌گوید در بیست سال گذشته کشور‌های غربی از هر شیوه برای انحراف جوانان مسلمان کشور استفاده نمودند تا جوانان را از مسیر درست آن انحراف نمایند. معیین جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور می‌گوید برگزاری چنین رقابت‌ها جوانان را تشویق می‌کند تا اسلام و سیرت نبی کریم را مطالعه نمایند و از زندگی نامه‌ی پیامبر گرامی ما آگاهی کامل پیدا نمایند. آقای راشد همچنان تمام مسوولین امارت اسلامی را در برگزاری چنین رقابت ها ترغیب نموده و چنین رقابت‌ ها را برای تشویق‌ جوانان برای‌ مطالعه‌ی سیرت نبی کریم مفید می‌داند. ببرک قیومی

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *