روغتیا

به 1000ها آسیب‌دیده‌گان سیلاب‌ها در بغلان خدمات صحی عرضه شده است

مسئولان در بغلان می‌گویند که تا اکنون نزدیک به ۱۱ هزار از آسیب‌دیده‌گان سیلاب‌ها در بغلان خدمات صحی عرضه کردند.

این مسئولان می‌افزایند که پس از یک شبانه روز وقفه، خدمات صحی در ساحات سیلاب‌زده بغلان از سر گرفته شده و تا اکنون برای ۱۰ هزار و ۶۰۰ تن آسیب‌دیده خدمات صحی عرضه کردند.

داکتر مسعود احمدی، رئیس صحت عامه بغلان به خبرنگار آژانس باختر گفت که بعد از سیلاب‌های ویرانگر در ساحات بغلان مرکزی، برکه و گذرگاه نور،  با باز شدن راه ۲۲ تیم سیار به ساحات متذکره  اعزام و خدمات صحی انجام شده است.

به گفته‌ی احمدی؛ همین اکنون هیچ مرکز صحی در ساحات یاد شده غیر فعال نبوده و بنابر این که تعمیر بعضی مراکز  صحی در اثر سیلاب تخریب شده، خدمات صحی توسط تیم‌های سیار در خیمه انجام می‌شود.

او افزود که براساس هدایت ملا عبدالغنی برادر آخند، معاون اقتصادی ریاست الوزرا  «خدمات صحی در ساحات سیلاب‌زده به صورت تجدیدی انجام می‌شود و ما از لحاظ دارو پرسونل و تجهیزات هیچ گونه مشکل نداریم.»

وی تایید می‌کند که پس از سیلاب امراض ساری از جمله اسهالات و امراض جلدی افزایش یافته، اما می‌گوید که قابل نگرانی نیست و آنان تدابیر خود را در زمینه دارند.

گفتنی است که سیلاب‌های اخیر در بغلان بر علاوه وارد کردن تلفات جانی و خسارات هنگفت مالی به باشنده‌گان این ولایت، تاسیسات عامه را نیز تخریب کرده است.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button