افغانستانراپورونه

تکمیل سروی توپوگرافی ولسوالی نهر سراج ولایت هلمند تا چهار روز دیگر

شریعت: وزارت شهرسازی و مسکن برای توسعه شهری، توسعه اقتصادی و اجتماعی و حفظ محیط زیست همواره تلاش کرده و متعهد است که در خصوص اجرای پروژه های عمرانی و رفاهی در کشور گام های عملی را بردارد.
محمد کمال افغان سخنگوی وزارت شهرسازی و مسکن دیروز به خبرنگار روزنامه شریعت گفت که برای جلوگیری از رشد ساحات غیرپلانی شهرها در تمام ولایات و ولسوالی ها و توسعه منظم شهرها، تلاش های خود را آغاز کرده ایم.
به منظور دستیابی به این هدف، وزارت شهرسازی و مسکن برای تمام شهرها در ولایات و ولسوالی ها و ساحات مورد ضرورت، برنامه ریزی های مختلف را روی دست گرفته است.
در راستای پلان گذاری، این بار درنظر است که برای ولسوالی نهر سراج ولایت هلمند پلان تفصیلی طرح و ترتیب گردد.
مولوی نیک محمد رئیس شهرسازی و مسکن ولایت هلمند می گوید سروی توپوگرافی برای تهیه پلان تفصیلی ولسوالی نهرسراج تا چهار روز دیگر تکمیل می گردد.
وی گفت که تیم تخنیکی، سروی توپوگرافی ولسوالی نهر سراج را آغاز کرده و قرار است شنبه هفته آینده به پایان برسد.
پس از تکمیل شدن توپوگرافی، آمریت مهندسی و انجنیری پلان تفصیلی آن ولسوالی را طرح و ترتیب خواهد کرد.
ریاست شهرسازی و مسکن ولایت هلمند در پلان سال جاری اش مشخص کرده است که برای چهار ولسوالی این ولایت ماسترپلان و پلان های تفصیلی را طرح و ترتیب می‌نماید.
قابل یاد آوریست که وزارت شهرسازی و مسکن مسوول رهنمود و تشکیل سیاست های شهری، حمایت از شاروالی ها و آماده سازی طرح جامع ماستر پلان شهری، ساختمان، حفظ و مراقبت از ساختمان ها است و در راستای اداره و تنظم شهری، زیر بنا و خدمات شهری، بهسازی مناطق برنامه ریزی نشده، توسعه زمین و تهیه مسکن فعالیت می نماید.
قیس قادری

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button