افغانستان

جلسه مقدماتی سه جانبه درباره اخراج مهاجرین از پاکستان برگزارشد

به ریاست مولوی عبدالرحمن راشد معین مسلکی وزارت امورمهاجرین ، مسوول کمیشنری سازمان ملل متحد در امور پناهنده گان و شماری از روسای مرکزی وزارت، جلسه ای مقدماتی به ارتباط نشست سه جانبه برگزارشد.
دفتررسانه های وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با ارسال خبرنامه یی به آژانس باختر نگاشته است: دراین جلسه معین مسلکی وزارت امور مهاجرین، با یاد آوری از اخراج اجباری مهاجرین از پاکستان، مشکلات عودت کننده ها در این هوای سرد، گفت : این وزارت به دلیل اینکه جانب پاکستان به نشست سه جانبه( افغانستان، پاکستان وکمیشنری سازمان ملل در امور پناهنده گان) در آن کشور ابراز موافقه نکرد، این وزارت تصمیم گرفت که نشست مذکور در کابل دایر شود و موضوع ازطریق وزارت امور خارجه شریک و باکمیشنری سازمان ملل متحد در میان گذاشته شود.
معین مسلکی وزارت مهاجرین علاوه کرد:‌ جانب پاکستان تاکنون موافقه و عدم موافقه ای خود را در مورد نشست یاد شده در کابل ابراز نکرده است و منتظر جواب هستیم.
لیو نارد زولو مسوول کمیشنری سازمان ملل متحد در امور پناهنده گان، با ابراز قدر دانی از اقدام وزارت امور مهاجرین، گفت که لازم است پاکستان موافقه و یا عدم موافقه خود را در این مورد هرچه زود تر شریک نماید.
وی علاوه نمود که کمیشنری منحیث جانب سوم نشست سه جانبه، آماده همکاری در قسمت هماهنگی و برگزاری نشست است و در زمینه خواهان هماهنگی بیشتر هستیم.
وی همچنان وعده کرد که پیشنهادهای مطرح شده را با مسوولین آن کمیشنری درمیان می گذارد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button