افغانستان

خليل الرحمن حقانی:کشورهای میزبان از نقض حقوق قبول شده مهاجران منصرف شود

سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در دیدار با مسوول کمک های بشری سازمان ملل متحد از این سازمان تقاضا کرد که با استفاده از موقف شان، برکشور های میزبان مهاجران، تاکید کنند تا از نقض حقوق قبول شده مهاجرین منصرف شوند.
دفتر مطبوعاتی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با نشر این خبر گفته است: الحاج خلیل الرحمن حقانی سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با دانییل اندرس، مسوول کمک های بشری سازمان ملل متحد و نمایند گان کمیساری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و دفتر مهاجرت بین المللی ملاقات کرد.
در این دیدار در مورد مشکلات عودت کننده ها، رفع این مشکلات ، ایجاد سرپناه دایمی و فراهم کردن فرصت های کاری برای عودت کنندگان تبادل نظر شد.
اندرس، وضعیت فعلی عودت کننده ها را قابل نگرانی دانست و بر همکاری مشترک تاکید کرد.
سرپرست امور مهاجرین گفت که امارت اسلامی، از ثبت عودت کننده ها الی جابجا کردن موقتی آنان و الی ادغام دایمی وفراهم آوری فرصت های کاری برای آنان را یک اولویت دانست و برای تطبیق این برنامه، مسوولان امارت اسلامی، در تورخم وسپین بولدک مصروف کار اند اوهمکاری نهاد های بین المللی را در این خصوص ضروری خواند.
وی از سازمان ملل تقاضا نمود، تا بااستفاده از موقف خود، برکشور های میزبان مهاجرین، تاکید کند تا از نقض حقوق قبول شده مهاجرین منصرف شوند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *