مقالی اوتبصرې

خوارج؛ نهال پیوند شده‌ی تروریزم بین‌ المللی

به ظلم و خشونتی که یک فرد در حق فرد دیگر جایز می‌داند طبق اصطلاحات معاصر تروریسم گفته می‌شود. ریشه این کلمه لاتینی است و برای اولین بار توسط فرانسوی‌ها به فرهنگ سیاسی وارد شد.
حوادث خونینی که بین سال‌های 1792 تا 1794 در فرانسه رخ داد به عنوان لکه سیاهی در تاریخ فرانسه ثبت شده و دوره‌ی تروریسم نامیده می‌شود.
با گذشت زمان، اصطلاح «بمب تروریستی» به وجود آمد و نخستین افرادی که اصطلاح مذکور را به حافظه عمومی مردم انتقال داد آلمانی‌ها بودند که در سال 1941 شهر روتردام را بمباران کردند.
بمباردمان نمودن شهر روتردام یک بمباران استراتژیک به شمار می‌رفت که در جنگ جهانی دوم توسط نیروی هوایی جرمنی بر کشور هلند صورت گرفت. هدف از این حمله حمایت از نیروهای آلمانی و تسلیم شدن شان در برابر هلندی‌ها بود.
کشور ما نیز از جمله کشورهایی به شمار می‌رود که در مقاطع مختلف تاریخی از تهاجمات ناجوانمردانه‌ی استکبار تروریسم جهانی در امان نمانده است. از آغاز سال 1839 میلادی تا اولین و آخرین تهاجم انگلیسی‌ها؛ سپس تا سال 2001 که ائتلاف غربی در نیمه‌شب بر سرزمین مقدس ما حمله تروریستی انجام داد و 20 سال کامل دوام پیدا نمود‌، این تراژدی تکرار می‌شود.
ایالات متحده آمریکا و هم‌پیمانانش در جریان عملیات تروریستی خود خانه‌های مسکونی مردم را به ویرانه تبدیل کردند، هزاران نفر را به شهادت رساندند، میلیون‌ها افغان را به ترک خانه‌ها و کاشانه‌های خود مجبور نمودند و بسیاری دیگر به اسم دموکراسی، آزادی، توسعه، مردم‌سالاری و سایر اسم‌های زیبا فریب داده شدند و مجبور به استفاده‌ی سلاح علیه ملت خود گردیدند. پس از شکست تروریسم غربی در افغانستان، طاغوت بین‌المللی تعدادی از منحرفین آموزش‌دیده‌ی خود را که لباس اسلام به تن دارند و شعار جهاد را سر داده‌اند، پشت‌سر گذاشت. تعلیم یافته‌گان مذکور (خوارج) نهالان پیوند شده‌ی تروریسم بین‌المللی هستند که جهت بی‌ثبات ساختن و تزلزل جامعه اسلامی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
خوارج دارای سابقه طولانی می‌باشد که برای اولین بار در آغاز خلافت حضرت علی کرم‌الله‌وجهه علیه ایشان سر بلند نمود؛ حضرت علی کرم‌الله‌وجهه و همه کسانی را که با وی دوست بودند، تکفیر نمود. آنان در طول تاریخ فقط در مقابل مسلمانان ایستاده‌اند و جنگ‌های سخت و ظالمانه زیادی انجام داده‌اند. هدف بزرگ شان ترویج نفاق و ایجاد هرج و مرج در جامعه اسلامی است. افراد مذکور به هیچ نوع ارزش انسانی و اخلاقی قائل نمی‌باشند، قسم ویران‌کاری، تباهی و در نهایت نابودی خود را خورده‌اند.
این یک حقیقت مسلم است که خوارج در حال حاضر به خاطر قوت استکبار جهانی و تضعیف امت اسلامی خود را می‌کشند. مادامی که ریشه‌های گروه‌ خوارج ریشه‌یابی نشده و شبکه‌هایی که از آنها حمایت می‌کنند به‌شکل علنی افشا نشوند، نابود کردن شان اندکی دشوار خواهد بود.

رحمت‌الله فیضان – ترجمه: نسیم‌زاده

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button