راپورونه

در شش ماه گذشته بیش از ۵۵۹ باب مکتب ساخته‌ شده است

منصور احمد حمزه سخنگوی وزارت معارف می‌گوید، در شش ماه گذشته ۵۵۹ باب مکتب در سراسر کشور ساخته‌ شده است و ساخت نزدیک به ۶۰ باب مکتب دیگر نیز در جریان استآقای حمزه می گوید که یک هیئت کاری از وزارت معارف موظف شده تا درسراسر ولایت کشور سفر نماید و از تمام مکاتب کشور نظارت وبررسی کندبه ویژه آن مناطقی که قبلا دسترسی مردم درآن مناطق محدود بوده و حالا باید خدمات معارف عرضه گردد.
درهمین حال مولوی امیرخان متقی سپرست وزارت امور خارجه می گوید که امارت اسلامی در پلان دارد که نسل جدید را تربیه نماید که هم برای دین و هم برای کشورموثرتمام شود. فضل هادی وزین کارشناس امور اکادمی علوم می گویند حالا که فضای مناسب برای آموزش مساعد شده است، امارت اسلامی باید ساخت مکاتب را در مناطق دور دست در اولویت کاری خویش قراردهد.
مسئولان در وزارت معارف می گویند که علاوه از ساختن مکاتب در افزایش کیفیت درسی آنان باید بیشتر توجه گردد ودر پهلوی آن ارتقای ظرفیت معلمین را نیز مساعد و زمینه آموزش های عملی برای شاگردان نیز مساعد می گردد.
این درحالیست که امارت اسلامی درتمام عرصه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی وغیره دروقت کم خدمات بزرگی را برای پیشرفت وترقی کشورانجام داده که تمام مردم شاهد آن است، بازهم امارت اسلامی افغانستان درتلاش اند که مردم این کشور کاملا آسوده وآرام زندگی نمایند تا در آینده خدمتگذار دین ومردم این کشور شوند.
تیموری

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *