افغانستان

دومین دور نمایش‌گاه «خدمات برتر ملی» در قصر دارالامان گشایش یافت

دومین دور نمایش‌گاه‌ «خدمات برتر ملی» در قصر دارالامان در کابل، گشایش یافت. این نمایش‌گاه از سوی وزارت‌های اطلاعات‌وفرهنگ، اقتصاد، اتاق‌های تجارت و سرمایه‌گذاری و شماری از صنعت‌کاران، به هدف پشتیبانی از تولیدات داخلی راه‌اندازی شده است و تا چهار روز ادامه می‌یابد.سعدالدین سعید، معین مالی و اداری وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، پنج‌شنبه، ۲۳ قوس، در مراسم گشایش نمایش‌گاه خدمات برتر ملی، گفته است که پشتیبانی از تولیدات داخلی میزان واردات را کاهش می‌دهد و سبب رشد اقتصادی کشور خواهد شد.او، می‌افزاید: «حکومت هر وقت از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران حمایت کرده، با کم‌کردن مالیه یا معاف‌کردن آن، فراهم‌کردن برق برای صنعت‌کاران و بسیاری از سهولت‌های دیگر. ما به این تلاش استیم که از کدام راه‌ها تولیدات داخلی را رشد بدهیم.»
تسل خان، مسئول «تسل بزنس گروپ» و از برگزار‌کنندگان این نمایش‌گاه، می‌گوید که برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها سبب معرفی تولیدات داخلی، جذب قراردادها، بازاریابی و بسترسازی برای رشد تولیدات داخلی خواهد شد.
او، می‌افزاید: «فرصت‌های کار در حال زیاد شده است. اگر از تولیدات داخلی حمایت شود، ما این نمایش‌گاه را به هدف بازیابی و رشد تولیدات داخلی راه انداخیتم و این تنها فرصت است برای رشد تولیدات داخلی.»در نمایش‌گاه خدمات برتر ملی، ۲۵۰ غرفه در بخش‌های مختلف مانند صنایع دستی، آهن‌آلات، مواد خوراکی، ادویه‌، اشیای تزئینی و نقاشی به نمایش گذاشته شده که از این میان، ۱۰۰ غرفه‌ به بانوان اختصاص یافته است.
در سوی دیگر شماری از غرفه‌داران که کالاهای شان را در این نمایش‌گاه به نمایش‌گذاشته اند، می‌گویند انتظار دارند از این نمایش‌گاه دست‌آورد خوبی داشته باشند.صوفیا، یکی از غرفه‌داران در نمایش‌گاه خدمات برتر ملی، می‌گوید: «محصولات ما مواد بهداشتی و آرایشی است و امید داریم دست‌آورد داشته باشیم و فروشات ما خوب باشد. نمایش‌گاه‌ها برای معرفی محصولات ما و جلب مشتری خیلی مهم است.»احمد ولید، یکی دیگر از غرفه‌داران در این نمایش‌گاه، نیز می‌گوید: «این نمایش‌گاه برای آگاهی مردم و رشد تولیدات داخلی بسیار مهم است. ما خوش‌بین استیم که در ختم نمایش‌گاه بتوانیم مشتری جذب کنیم.»
در همین حال، بازدیدکنندگان از نمایش‌گاه خدمات برتر ملی، می‌گویند که ایجاد چنین فرصت‌ها می‌تواند انگیزه‌ی شهروندان به خرید تولیدات داخلی را افزایش دهد.
زهرا که از دشت‌برچی به این نمایش‌گاه آمده است، می‌گوید: «چندین غرفه را که دیدم، لباس‌های خیلی عالی داشتند و این یک کار خوب است؛ تشویش می‌شوند که بخرند، سبب آشنایی شهروندان می‌شود. اگر این‌ها حمایت شوند، ما بسیار رشد خواهیم کرد از نظر اقتصادی.»
دور نخست نمایش‌گاه خدمات برتر ملی، در حمل سال روان خورشیدی برگزار شده بود. این در حالی است که در یک‌ سال گذشته، چندین نمایش‌گاه خردوبزرگ در شهر کابل و ولایت‌های دیگر به هدف رشد تولیدات داخلی راه‌اندازی شده است.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button