افغانستان

رئیس عمومی ترافیک کابل: تمام چهارراهی‌های کابل با چراغ‌های ترافیکی پیشرفته مجهز می‌شوند

مقام‌ها در ریاست عمومی ترافیک کابل می‌گویند که با روی کار آمدن حکومت جدید «کمیشن‌کاری» و «اخذ پول» در این ریاست به صفر رسیده است. آنان همچنین می‌گویند که نظر به برنامه این ریاست، به زودی تمام چهارراهی‌ها در کابل با سیگنال‌های ترافیکی پیشرفته مجهز می‌شوند. به گزارش «آوا»: مولوی خیال محمد غاور، رئیس عمومی ترافیک کابل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آوا تاکید کرد که بعد از رویکار آمدن امارت اسلامی، افراد آلوده به فساد و کمیشن‌کاران از چوکات این ریاست برکنار شده و با رفتن آنان، کمیشن‌کاری و رشوه‌ستانی نیز صفر شده است.
آقای غاور اضافه کرد که هم‌اکنون روزانه بالاتر از 2 هزار شهروند کشور برای اخذ جواز رانندگی، تجدید اسناد وسایط، ثبت موترهای یک کلید و دیگر کارهای ترافیکی به ریاست ترافیک مراجعه می‌کنند و کارهای شان با در نظرداشت قانون و شفافیت کامل به پیش برده می‌شود.
بر بنیاد گفته‌های رئیس عمومی ترافیک کابل؛ او شخصاً از جریان کارها نظارت می‌کند و به ایمان‌داری کارمندان این ریاست که از ساعت 6 صبح تا 6 شام کار می‌کنند، باورمند می‌باشد.
او گفت که به تمام کارمندان ریاست ترافیک هدایت داده است تا با پیشانی باز با مردم برخورد کنند و کار وسایط «پلیت» ولایت‌ها را نیز در کابل اجراء کنند.
غاور همچنین خاطر نشان ساخت که برخی از مقام‌های ارشد حکومت پیشین افراد خاص خود را در ریاست ترافیک جا به جا کرده بودند که آنان روزانه 1.5 میلیون افغانی به این مقام‌ها پرداخت می‌کردند.
براساس گفته‌های غاور؛ پارچه‌های جریمه ترافیکی نیز در حکومت پیشین بیشتر ساخته‌گی و جعلی بودند که عاید حاصله از آن به جیب مقام‌های حکومت پیشین از جمله معاون اول ریاست جمهوری میرفت.
جاده‌های مسدود شده از سوی مقام‌های پیشین دوباره باز شده‌اند.
غاور در بخش دیگر اظهارات خود به باز شدن چهارراهی‌ها و جاده‌های که در زمان حکومت گذشته از سوی افراد زورمند مسدود شده بود نیز اشاره کرده و گفت که ریاست ترافیک با باز کردن این جاده‌ها به دستور رئیس الوزرای امارت اسلامی، در کاهش ازدحادم در سطح شهر کمک شایانی کرده است.
او خاطر نشان ساخت که در حال حاضر هیچ یکی از جاده‌های کابل به روی شاملین ترافیک مسدود نمی‌باشد و تمام موانع از سطح شهر برداشته شده‌اند.
براساس گفته‌های رئیس عمومی ترافیک کابل؛ انسداد برخی جاده‌های از سوی زورمندان موجب شده بود تا شهروندان مسیرهای ده دقیقه‌ی را در ساعت‌ها بپیمایند.
برای ایجاد نظم شهری جاده‌ها خط اندازی و چهارراهی‌ها با سیگنال‌های ترافیکی مجهز می‌شوند.
رئیس عمومی ترافیک کابل در ادامه صحبت‌های خود به پلان‌های آینده این ریاست اشاره کرد و گفت که مطابق برنامه ریاست ترافیک قرار است تا برای ایجاد نظم شهری تمام جاده‌های پایتخت خط اندازی شود و در تمام چهارراهی‌ها نیز چراغ‌های ترافیکی نصب شوند.
غاور اضافه کرد که این ریاست تا کنون ده‌ها چهارراهی را با سیگنال‌های ترافیکی مجهز کرده است و همچنین کار خط اندازی‌ جاده‌ها در 18 جاده بزرگ عملاً جریان دارد.
رئیس عمومی ترافیک کابل گفت که چراغ‌های ترافیکی که در حکومت پیشین بر اثر بی‌توجهی نیز تخریب شده بودند، کار ترمیم آن جریان دارد.
در همین حال بهاوالدین درانی مدیر تاسیسات ریاست کابل نیز به خبرنگار آوا گفت که مطابق برنامه ریاست عمومی ترافیک کابل، خط اندازی جاده‌ها به خاطر تنظیم خطوط جاده‌ها عملاً آغاز شده است.
درانی خاطر نشان کرد که ریاست عمومی ترافیک کابل برای خط اندازی جاده‌ها چندین ماشین جدید خریداری کرده است و همچنین از رنگ درجه یک و با دوام استفاده می‌کند.
او اضافه کرد که کار نصب چراغ‌های ترافیکی در چهارراهی‌ها نیز به قرارداد سپرده شده است و ریاست عمومی ترافیک کابل ترمیم سیگنال‌های ترافیکی کهنه را نیز در بودجه 1402 گنجانیده است.
بر اساس گفته‌های درانی؛ با خط اندازی جاده‌ها و نصب چراغ‌های ترافیکی، خسارات مالی و جانی ناشی از حوادث ترافیک کاهش قابل ملاحظه‌ی یافته است.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button