افغانستان

سفارت ایران اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی راهمکاری می کند

مولوی غلام حیدر شهامت سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی، در دیدار با مسوول بخش فرهنگی سفارت ایران در کابل، در رابطه به همکاری آن سفارت در بخش تعلیمات تخنیکی و مسلکی صحبت کرد.به گزارش آژانس باختر؛ در این دیدار سرپرست اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی در رابطه به وضعیت این اداره و رشته های ‌آموزشی آن توضیحات داد و گفت: اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی در راستای پیشرفت اقتصاد و کاهش فقر نقش مهمی دارد.
وی با اشاره به مشکلات و نیازهای اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی، خواهان همکاری جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های ارتقای ظرفیت استادان، نصاب آموزشی، تضمین کیفیت و جذب فارغان تعلیمات تخنیکی و مسلکی در سازمان‌ های آموزشی ایران، شد.
اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی همچنان گفت: دربخش نصاب نیاز است که یک گروه متخصص ایرانی به افغانستان سفر کنند تا تبادل تجارب میان نهادهای تعلیمات تخنیکی و مسلکی دو کشور صورت گیرد و برای برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی زمینه مساعد شود.
امیررضا ادیبی مسوول بخش فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، از سرپرست اداره تعلمیات تخنیکی و مسلکی، دعوت کرد که به‌ منظور ایجاد شرایط برای استفاده بهتر از امکانات، به ایران سفر کند.
ادیبی، از همکاری آن کشور با اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی اطمینان داد و گفت که سفارت ایران در کابل تمام پیشنهاد ها و نیازهای این اداره را از مجرا های دیپلماتیک به مسوولان ایران می ‌رساند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *