افغانستان

سفیر جاپان: پیام تعامل با افغانستان را به کشورهای G7 می‌رسانیم

شریعت: سفیر جاپان در دیدار با معاون اداری ریاست الوزراء گفت که «تلاش‌ می‌نماییم تا در نشست کشورهای گروه هفت که در جاپان برگزار می شود، صدای خود را در زمینۀ همکاری با افغانستان، تعامل و مساعدت در بخش‌های مختلف، بلند کنیم».
دفتر مطبوعاتی ریاست الوزرا روز گذشته با نشر خبرنامه‌‌یی از ملاقات مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزرا با تاکاشی اوکادا، سفیر جاپان در کابل، خبر داد.
مولوی عبدالسلام حنفی در این دیدار گفت: حکومت و ملت افغانستان در طول تاریخ با ملت جاپان روابط خوب داشته است، وی در کنار اینکه دستآوردهای امارت اسلامی را به بحث گرفت از جاپان خواست تا در معادن افغانستان سرمایه گذاری نماید.
تاکاشی اوکادا سفیر جاپان گفت: پیشرفت‌های خوبی در عرصه‌های امنیت، مبارزه با فساد اداری و مواد مخدر در افغانستان صورت گرفته است که ما آن را گام مهم می‌دانیم.
تاکاشی اوکادا افزود: «تلاش‌ می‌نماییم تا در نشست کشورهای گروه هفت که در جاپان برگزار می شود، صدای خود را در زمینۀ همکاری با افغانستان، تعامل و مساعدت در بخش‌های مختلف، بلند کنیم».
موصوف ابراز امیدواری کرد که امارت اسلامی قبل از دوم ماه می که نشست ۲۰ کشور کمک کننده در پایتخت قطر برگزار می‌گردد و آنتونیو گوتریش، سرمنشی ملل متحد نیز در آن اشتراک می‌کند، به خاطر حل بعضی از مسایل که جامعۀ بین‌المللی آرزوی آن را دارد، پیشرفت‌های داشته باشد. معاون اداری ریاست الوزرا در پاسخ گفت: محدودیت‌ها و وارد کردن فشارها نمی‌تواند مشکلات را حل کند و این گونه اقدامات قبل از همه بر مردم عام و بیچاره اثر خواهد داشت.
حنفی گفت: امارت اسلامی معتقد به تفاهم و گفتگو است، خواستار روابط نیک و حسنه با همه کشورها بر اساس احترام و تعامل متقابل می‌باشد و تفاهم و گفتگو را تنها راه حل همه مشکلات می داند.
وی همچنان ابراز امیدواری کرد که وضعیت افغانستان را باید با دید مثبت ارزیابی کرد، زیرا در اینجا پیشرفت‌های زیادی صورت گرفته است، جامعه بین‌المللی از جمله جاپان باید به کمک‌های خود ادامه دهد تا برای افغانان فرصت‌های شغلی فراهم شود، برای حل مشکلات اقتصادی شان کمک صورت گیرد و همه مسائل قابل بحث از طریق تفاهم حل گردد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button