راپورونه

سیستم الکترونیکی اداره تدارکات افتتاح شد

دیروز (چهار شنبه، 22 قوس) ریاست تدارکات ملی اداره امور مراسم افتتاح سیستم الکترونیکی تدارکات را، در قصر سلام خانه ارگ با حضور مسؤلین امارت اسلامی افغانستان برگزار کرد.
نورالحق انور رئیس اداره امور که در این برنامه صحبت می‌کرد می گوید که بیت المال را هیچ کس نباید حیف و میل و خیانت کند. مسوولیت ماست که بیت المال را به صورت درست کنترول و نظارت کنیم. با این حال ما برای تسهیلات همه امور برای حکومت و تقویت نظام تلاش می‌کنیم.وی افزود که انواع قرار داد های تدارکات باید به اساس قانون صورت گیرد و تمام امور خویش را به اساس شریعت پیش برده و از اسراف جلوگیری گردد. شفافیت برقرار شود تا اعتماد مردم از حکومت تقویه گردد.قاری عبدالولی صدیقی رئیس تدارکات ملی می گوید که سیستم الکترونیکی تدارکات برای کار سریع و شفافیت ص۷
بهتر و نظارت عالی ساخته شده است.
وی افزود باموجودیت این سیستم 80 فیصد عام مردم افغانستان از تدارکات معلومات حاصل کرده میتوانند ودر پروژه های مهم سهم گرفته و می‌گیرند و از تمام جریان های تدارکات باخبر میشوند.
آقای صدیقی علاوه کرد که این سیستم برای آسان ساختن کار‌ها در وزارت صنعت و تجارت، وزارت مالیه و بانک ها نیز ضروری می باشد و از کاغذ پرانی که وقت گیر است جلوگیری می کند.
وی افزود که سیستم الکترونیکی تدارکات بسیار سریع و ساده ساخته شده است و در دسترس عام مردم قرار گرفته میتواند وزمینه رقابت بین تمام شرکت ها ایجاد می‌گردد و از این سبب برای رشد و ترقی اقتصاد حکومت و مردم مفید است.
دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد می گوید که این سیستم نماد ترقی و شفافیت است.
آقای حنیف علاوه کرده که در سراسر کشور کم از کم در یک ماه یک پروژه ملی افتتاح میشود و همچنان تعدادی زیاد از تاجران در کشور دوشا دوش حکومت کار و خدمت میکنند.
.وی تصریح کرد که سکتورهای خصوصی نیز تلاش میکنند که خدمات بیشتر انجام دهند.
تیموری

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *