مقالی اوتبصرې

طوفان اقصی، نعمت پیروزی و استقامت در برابر اشغالگر

الله أكبر، الله أكبر، الله أكبر،
الله متعال وعده ی خود را عملی نموده و سپاهیانش را نصرت داده و گروه های مخالف اسلام را با شکست مواجه ساخت.
از الله متعال سپاس گزاریم که نعمت نصرت و یاری را در حق برادران مان در سرزمین مقدس فلسطین محقق ساخت، پیروزی که همگان را غافلگیر کرد و دشمن را از پا درآورد، این پیروزی است که برادران مجاهد ما در غزه و دیگر سرزمین های اشغالی فلسطین از مدت ها پیش برای آن آماده بودند، و این پیروزیِ تاریخی است که ما را به مرحله ی جدیدی با اشغال گران روبرو می سازد.
این پیروزی نتیجه ی اصرار بر عدم کوتاه آمدن از حقوق امت اسلامی و عربی و نیز نتیجه ی ایمان به الله و نصرت و یاری او و نتیجه ی فعالیت پیوسته، هماهنگ، پخته و اجرای دقیق آن می باشد.
این هدیه ی بزرگ را به امت مان تبریک می گوییم، هدیه ای که برادران مجاهد ما از گردان های عزالدین قسام به صورت خاص و سایر نیروهای مقاومت به صورت عام و تمام ملت فلسطین که این قهرمانان را تربیت نمودند تا از مقدسات ما دفاع نموده و مرزهای سرزمین های ما را حمایت نموده و پایه ی دشمنان ما را به لرزه در آوردند.
از آنان سپاس گزار وفاداری، استقامت، مردانگی و نوآوری و ابتکار در مسیر مقاومت و عبور از سختی ها و موانع هستیم.
این خوشحالی قابل وصف نیست و سعادت فراگیری است که کلمات توان بیان آن را ندارند، قهرمانان ما اسطوره ی ارتش شکست ناپذیر را شکست داد و چند بار آنان را شکست دادیم، این هجوم ما در هفت اکتوبر 2023م آغاز گردید و یادآور نبرد شش اکتوبر 1973 است که ملت بزرگ مصر پنجاه سال قبل پیروزی را کسب نموده بود، این نبرد در اصل یادواره ی تاریخ پیروزی های ما و بیان می دارد که شکست ها مؤقتی بوده و به یاری الله متعال استثناءات طولانی نمی شود.
جوانان و برادران مجاهد ما، دیواری که چندین سال آنان را محاصره کرده بود، شکستند، از الله متعال می خواهیم که این دیوار جدایی سرزمین فلسطین را برای ابد بردارد. جوانان ما این دیوار را شکسته و از موانع عبور نموده و خود را به سرزمین موروثی شان رساندند، سرزمینی که به آنان منسوب است و ایشان به آن منسوب اند. از موانع عبور کردند تا با دشمنان روبرو شده و عذابی را که سزاوار آن هستند به آنان بچشاندند. جوانان و برادران مجاهد تجاوزگر نیستند، و بلکه حقوق خود را می گیرد و سرزمین خویش را نجات می دهند و به دین شان یاری می رسانند.
یهود با وقاحت و زشتی کامل مسجد الاقصی را مورد اهانت قرار داده و چهره ی زشت و اخلاق پست خود را به جهانیان نشان دادند، آنان حرمت ها را مراعات نکرده و به احساسات انسانی احترامی قایل نیستند. این دولتی که تنها به یک جنس و یک دین احترام قایل است، لیاقت باقی ماندن در جهان متمدن ما را ندارد، این دولتی که ما را مورد تهاجم قرار داده است، هیچ دلیلی برای وجود خود ندارد و تنها مصلحت دولت های اشغالگر را متحقق می سازد، آن کشورهایی که این نظام طفیلی را در سرزمین ما کاشتند، و هیچ دستاوردی جز تزلزل استقرار و تباهی وحدت عربی و اسلامی ندارد، وحدتی که شرق و غرب جسم امت را متحد می سازد، این حکومت به خاطر تفرقه و پراکندگی امت ما تشکیل گردیده است.
این پیروزی آغاز جدیدی به نبرد ما ضد ستمگری است، به جنگ طولانی وارد شدیم و توقف نمی کنیم، عزیمت ما افزایش یافته و آن چه برادران ما در غزه و دیگر محیط های فلسطینی متحقق ساختند، حماسه ی ما را شدت بخشیده؛ چون آنان نقشه ی مقابله با دشمن را تغییر داده و اینک با اراده و تلاش خود، مرزهای خویش را مشخص می کنیم، در حالی که در گذشته دیگران برای ما مرز تعیین می کردند.
جنگ پایان نیافته و دشمن آرام نمی نشیند و از تمام نیروهای شیطانی خود بهره می گیرد، {إِنْ تَكُونُوا تَأْلَمُونَ فَإِنَّهُمْ يَأْلَمُونَ كَمَا تَأْلَمُونَ وَتَرْجُونَ مِنَ اللّهِ مَا لاَ يَرْجُونَ وَكَانَ اللّهُ عَلِيماً حَكِيماً} [النساء: 104] اگر ( از جنگ و جراحات ) درد مي کشيد ، آنان هم مثل شما درد مي كشند و رنج مي برند ( ولي فرق شما و ايشان در اين است كه ) شما چيزي از خدا مي خواهيد كه آنان نمي خواهند ( و آن رضاي الله و بهشت جاويدان است ) و خداوند آگاه ( از اعمال شما و اعمال آنان ، و ) حكيم است ( و به هر يك از شما و ايشان سزا و جزاي كارتان را مي دهد ) .
یک لحظه به نصرت الهی و قوت عزیمت برادران مان شک و تردیدی نداریم، و اما این جنگ از ما نَفَس عمیق می-طلبد، اگر چه درین پیروزی میزان قوت ما افزایش یافته، و اما شایسته است که برادران مجاهد ما درین نبرد تنها نباشند، و باید حمایت مالی و معنوی برادران مسلمان مستمر و دوامدار باشد، زیرا می گویند: اگر به کمک فزیکی برادرانت نمی رسی، از کمک مالی شان دریغ نکن.
آهای مسلمانان!
ما زمان زیادی شاهد شکست و عقب مانی مان بودیم، و این پیروزی نقطه ی تحولی در زندگی ماست، باید آثار خود را در ساختن تاریخ جدید خویش ثبت نماییم، تاریخ پیروزی ها، قهرمانی ها و قربانی ها، باید در مقابل دشمن همدست باشیم، باید در یک صف همانند ساختمان مستحکم قرار بگیریم. زیرا قوت ما در وحدت و نصرت ما در استقامت به دین ما نهفته است، به غیر از اسلام دین دیگری نداریم که بدیل آن قرار گیرد و برای گرفتن حقوق مان و دفاع از مقدسات انتخابی غیر از مقاومت وجود ندارد.
از الله متعال عاجزانه می خواهیم که نعمت را بر ما تکمیل نموده و گام های ما را استوار دارد و به آن چه دوست دارد و خشنود می گردد، توفیق دهد، او تعالی توانا و چیره است.
وصلى الله على نبينا وحبيبنا وقائدنا وشفيعنا محمد، وعلى آله وصحبه والتابعين ومن تبعهم إلى يوم الدين.

ترجمه: عبدالخالق احسان

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *