افغانستان

علاقمندی سرمایه ‌گذاران ازبیکستانی در افغانستان

جمشید خواجه یوف، معاون صدر اعظم ازبيکستان گفته است که دولت، تاجران و سرمایه‌گذاران آن کشور علاقه‌مند سرمایه گذاری در افغانستان است.
دفتر مطبوعاتی معاونیت اداری ریاست الوزرا امارت اسلامی، در خبرنامه‌یی نوشته است که خواجه یوف در دیدار با مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست الوزرا گفت: آنان علاقه دارند تا در بخش‌های مختلف همچون استخراج معادن، زراعت، انرژی و تولید در این کشور سرمایه‌گذاری کنند.
در خبرنامه آمده است: خواجه‌یوف طی این دیدار از تعلقات دینی، فرهنگی و تاریخی ازبيکستان با افغانستان یاد کرده و گفت: در حال حاضر روابط این دو کشور نیز در بهترین حالت و مبتنی بر احترام و تعامل متقابل قرار دارد و دولت و ملت ازبيکستان، خواهان گسترش و استحکام هرچه بیشتر روابط با امارت اسلامی در عرصه‌های مختلف هستند.
او افزوده است: دولت، تاجران و سرمایه‌گذاران آن کشور علاقه دارند که در بخش‌های مختلف مانند استخراج معادن، زراعت، انرژی و تولید در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.
مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست الوزرا ضمن استقبال از دیدار با جمشید خواجه‌یوف معاون صدر اعظم ازبيکستان و هيئت همراه وی، روابط میان دولت ها و ملت های دو کشور را برادرانه خواند و گفت: روابط افغانستان و ازبيکستان قدامت تاریخی داشته و مبتنی بر اصل احترام و تعامل متقابل استوار است
معاون اداری ریاست الوزرا افزود که امارت اسلامی زمینه‌ی هر گونه سرمایه‌گذاری و تجارت را در افغانستان مهیا کرده و تاجران و سرمایه‌گذاران ازبيکستان در افغانستان می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند.
گفتنی است که هیئت جمهوری ازبيکستان به ریاست معاون نخست وزیر آن کشور روز گذشته، به هدف توسعه تجارت دوجانبه، گسترش روابط ترانزیتی میان دو کشور و گشایش نمایشگاه اموال تجاری ازبيکستان، به کابل آمده است.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *