افغانستان

فراغت بیش از ۴۰ تن از برنامه تخصصی فریلانسینگ در کابل

معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ با حضور مقامات بلند پایه امارت اسلامی، مراسم فراغت 45تن اشتراک کنندگان برنامه تخصصی فریلانسینگ(کسب و کار آنلاین) را در کابل برگزار کردند.
هدف از راه‌ اندازی این برنامه‌ی آموزشی، کاریابی آنلاین برای جوانان و توانمند سازی آنان گفته شده است.
مولوی خیر الله خیرخواه وزیر اطلاعات و فرهنگ که در این برنامه صحبت می‌کرد گفت که جای خوشی است که در هر ولایت برنامه‌های افتتاحیه ساخت و ساز و جشن فراغت از سوی پوهنتون ها، مدرسه ها و مکتب ها برگزار می‌شود. با وجود اینکه امارت اسلامی نو پا است اما هر روز شاهد ترقی در تمام بخش های کشور هستیم.
در ادامه مولوی ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی اظهار نمود که نظام حاکم در مقابل هر فرد کشور مکلفیت دارد تا در حق شان ظلم نشود، سهولت کاری و تحصیلی بیشتر و خوبتر را برای شان مساعد نماید تا مردم ما از هر لحاظ در زندگی خودکفا شوند و محتاج به هیچ کسی نباشند.
محمد یونس راشد معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ ضمن آرزوی موفقیت برای فارغین این برنامه می‌گوید که جوانان در هر کشور یک سرمایه بزرگ و مهم به حساب می آید بنا بر این باید توجه جدی برای زندگی و اشتغال زایی آنها شود.
وی برای تمام جوانان کشور اطمینان داد که از این به بعد به مسئله ای بیکاری جوانان کشور توجه اساسی می‌شود زیرا که برنامه های آموزشی و اشتغال زایی و پلان در تمام ولایات برای جوانان کشور وجود دارد.
معین امور جوانان تصریح کرد که بیشتر نفوس کشور را جوانان تشکیل میدهد که خود سرمایه عظیم در کشور به حساب می‌آید و باید برای این قشر بزرگ برنامه تحصیلی و اشتغالزایی روی دست گرفته شود.
وی افزود که این گونه برنامه را قبلاً در ولایات دیگر نیز برگزار نموده بودیم و جوانان ما صاحب عاید خوب شده بودند و از همین سبب نتیجه اخذ نمودیم که باید این برنامه را در سراسری کشور گسترش دهیم و تمام جوانان کشور صاحب اقتصاد خوب شوند که در کل ملت و کشور پیشرفت خواهد کرد.
غلام محمد شهامت رئیس عمومی اداره تعلیمات مسلکی وتخنیکی که در این برنامه صحبت می‌کرد گفت که مسوولین امارت اسلامی چوکی و مقام را جز مسؤلیت چیزی دیگر نمی دانند. اما در بیست سال گذشته اکثر مسؤلین حکومتی در بخشی که بودند جز فساد اداری و پر کردن جیب شخصی شان کاری مثمر برای ملت انجام ندادند.
وی در ادامه افزود که ما باید افراد جامعه را در بخش‌های مختلف تربیت کنیم تا برای ملت خدمت نمایند و کشور را بسوی آسودگی و آرامش ببرند. اکنون ما از نعمت امنیت برخوردار استیم و باید از نعمت اقتصادی نیز برخوردار شویم و گلیم فقر از کشور ما بکلی برچیده شود.
نعمت الله یک تن از استادان این برنامه آموزشی می گوید که برنامه فریلانسینگ یا کار بدون سرمایه را به تعداد 45 تن در سه بخش در مدت سه ماه در این کارگاه آموزش دادیم و امروز فارغ شده اند. این افراد توانستند هزاران دالر عملاً کسب عاید کنند و از همین دلیل تصمیم داریم که این برنامه مفید را برای ۲۰ هزار تن دیگر نیز دایر نمایم.
تیموری

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *