افغانستان

قطعنامه گردهمایی علمای کرام و متنفذین ولایت کابل

علمای کرام و متنفذین ولایت کابل طی قطعنامه‌یی؛ از امارت اسلامی می‌خواهند در تقویت مراکز تعلیمی با در نظرداشت ارزش‌های اسلامی و ملی توجه گردد.

1. مردم، علمای کرام و متنفذین ولایت کابل، امارت اسلامی افغانستان را ثمره قربانی ها و زحمات فراوان مردم مجاهد افغانستان دانسته و حمایت آنرا وجیبه شرعی و ملی می دانند.

2. علمای کرام و متنفذین از امارت اسلامی میخواهد که در تعامل با جهان با درنظرداشت شریعت اسلامی، استقلالیت، حیثیت افغانستان و مصالح ملی و به تقاضای عصر حاضر از عملکرد لازمی کار گیرند و از جامعه جهانی میخواهند که با نظام حاکم افغانستان با درنظرداشت واقعیت های عینی برخورد مسئولانه و تعامل نمایند تا اینکه در میان طرفین زمینه تفاهم و تعامل کامل رسمی برقرار گردد.

3. امارت اسلامی افغانستان سیاست خارجی اقتصاد محور خویش را با همسایه ها و منطقه توسعه دهد تا در صادرات و واردات وطن سهولت ها بیشتر شود و برای محصولات افغانی بازاریابی صورت گیرد.

4. شرکت کنندگان مجلس از تجار و سرمایه‌گذاران میخواهند سرمایه‌گذاری در کشور را افزایش داده تا زمینه کار برای هموطنان ایجاد گردد.

5. شرکت کنندگان مجلس از امارت اسلامی افغانستان میخواهند در استخراج معادن و ساخت و ساز تعمیرات در شهرها در قوانین و بیوروکراسی آن سهولت ایجاد نماید. موانع شغلی از بین برده شود و فرصت کاری برای هموطنان مساعد گردد.

6. اشتراک کنندگان مجلس بنا بر ضرورت های علوم دینی و عصری و بخاطر تقویت مراکز تعلیمی در کشور تأکید دارند و از امارت اسلامی افغانستان میخواهند که با درنظرداشت ارزش های اسلامی و عنعنات افغانی توجه نموده و درین راستا اقدامات جدی نمایند. صفحه7

7. اشتراک کنندگان مجلس، مبارزه با مواد مخدر، جمع آوری معتادین، رسیدگی به مشکلات تک گدایان، جلوگیری از آن نوع برنامه ها و عنعناتی که باعث گمراهی جامعه میگردد سپاس گذاری و از عملکرد مدبرانه و مشفقانه امارت اسلامی نیز قدردانی نمودند و در راستای تطبیق برنامه‌های اصلاحی در جامعه به شکل تدریجی و نرم آن توجه بیشتر امارت اسلامی را میخواهند.

8. اشتراک کنندگان مجلس از تمام ادارات نظامی و ملکی امارت اسلامی افغانستان میخواهند که در مقابل فساد به مانند قبل متحد باقی بمانند و اجازه ندهند که فاصله بین امارت اسلامی و مردم ایجاد گردد و در راستای حفظ بیت¬المال توجه جدی و بیشتر نمایند.

9. اشتراک کنندگان مجلس از امنیت سرتاسری و ثبات در کشور اظهار خرسندی می نمایند و از ادارات امنیتی و دفاعی می خواهند که برای تأمین امنیت کشور و حفظ سرحدات توجه خاص و جدی نمایند و اجازه ندهند که امنیت و ثبات بدست آمده را گروه های مخرب و مغرض به چالش بکشد.

10. اشتراک کنندگان مجلس از جامعه جهانی جداً می خواهند که با امارت اسلامی همکاری اقتصادی نموده و در راستای رفع محدودیت های بانکی و آزادسازی پول های منجمد شده افغانستان اقدام جدی نمایند.

11. ما اشتراک کنندگان مجلس از تمامی مسئولین امارت اسلامی جداً تقاضا می نماییم که تمام احکام و فرامین امیرالمؤمنین حفظه الله را در بخش های مربوطه عملی و تطبیق کنند و با متخلفین برخورد جدی نمایند.

12. ما اشتراک کنندگان مجلس یکبار دیگر بیعت خویش را با زعیم امارت اسلامی افغانستان عالیقدر امیرالمؤمنین حفظه الله تجدید می کنیم. همچنان ما مردم مرکز و ولسوالی های کابل حمایت و پشتیبانی خویش را از امارت اسلامی اعلان می‌داریم.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button