افغانستان

مرکز آموزش خیاطی، دست دوزی و مهره دوزی به ارزش بیش از ۳۴ میلیون افغانی در بامیان افتتاح شد

شریعت: صبور فرزان سیغانی سخنگوی مقام ولایت بامیان به خبرنگار روزنامه شریعت گفت که مرکز آموزش خیاطی، دست دوزی و مهره دوزی طی مراسمی با حضور داشت مقام ولایت بامیان، رئیس کار و امور اجتماعی، مسئولین موسسه تطبیق کننده در مرکز ولایت بامیان و ولسوالی یکاولنگ نمبر۱ با هزینه مجموعی سی وچهار میلیون و هفت صدو نود هزار افغانی افتتاح شد.
به گفته وی مولوی عبدالله سرحدی، والی ولایت بامیان که در مراسمی افتتاح این پروژه صحبت می کرد با ابراز قدر دانی از موسسات تمویل کننده و تطبیق کننده آن گفت: برای تطبیق پروژه ها موسسات در این ولایت هیچ گونه مشکلات امنیتی، اجتماعی و بخصوص دخالت مسئولین ادارات وجود ندارد.
والی بامیان از مسئول موسسه همیاری زنان که تطبیق کننده این پروژه می باشد خواست تا در خصوص آموزش حرفه ی خیاطی، دست دوزی و مهره دوزی در ولایت بامیان بصورت شفاف و عادلانه عمل کند و آین پروژه را شفاف تطبیق نماید.
مقام ولایت بامیان به خانم های این مرکز آموزشی اطمینان داد که رهبری اداره محلی بامیان تلاش مینماید تا زمینه اشتغال زایی مصئون و مطابقت با شریعت اسلامی را برای بانوان در این ولایت فراهم نماید.
آقای سرحدی ریاست کار و امور اجتماعی ولایت بامیان را مخاطب قرار داده گفت که رئيس کار و امور اجتماعی بامیان موظف است که بصورت جدی و پیگیر از چگونگی و شفافیت این پروژه نظارت نماید.
قابل ذکر است که تمویل کننده این پروژه سازمان ملل متحد در امور زنان(UN Women) و تطبیق کننده آن موسسه همیاری زنان برای توسعه میباشد که زمینه یادگیری ۴۸۰ تن از بانوان را بمنظور حمایت از خانواده ها از طریق کسب و کار، فعالیت های حرفوی و اجتماعی فراهم ساخته است که این پروژه تحت نظارت مستقیم ریاست کار و امور اجتماعی ولایت بامیان اجرا میگردد.
تیموری

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button