افغانستان

معاون سیاسی ریاست الوزرا: هیچ کس حق دامن زدن به تعصبات قومی، سمتی و زبانی را ندارد

معاون سیاسی ریاست الوزرا در دیدار با بزرگان، علمای دینی و نمایندگان جوانان بامیان گفت که با آمدن امارت اسلامی، وحدت ملی تأمین شده و هیچ کس حق ندارد که به تعصبات قومی، سمتی و زبانی در افغانستان دامن بزند.
دفترمطبوعاتی ریاست الوزرا روز گذشته با نشر خبرنامه‌یی گفت: در این دیدار، داکتر جعفر مهدوی، شیخ وفایی و لطیف مدقق به نمایندگی از دیگران صحبت کرده و از ادارۀ محلی بامیان قدردانی کردند که با مردم برخورد نیک دارند.
آنان همچنان گفتند که نظام اسلامی خواست تمام افغان‌ها بود و خوشحال اند که امارت اسلامی تمام اقوام افغانستان را به یک چشم می‌بیند.
آنان علیه کسانی که در افغانستان شعارهای جنگ را سرمی د‌هند مخالفت شان را ابراز داشتند، زیرا با حاکمیت امارت اسلامی افغانان پس از دهه‌ها، نفس راحت کشیده اند.
بزرگان و نمایندگان مردم بامیان پیشنهادات و مشکلات محیطی شان را با معاون سیاسی ریاست الوزرا شریک کردند وهمچنان تاکید کردند که در ساختار حکومت به استخدام جوانان بامیانی نیز توجه صورت گیرد.
مولوی عبدالکبیر گفت: که امارت اسلامی در نتیجه‌ی مبارزه و قربانی‌های تمام افغان‌ها به میان آمده است.
وی افزود که در مخالفت با اشغال، تمام قوم‌های افغانستان مبارزه کرده اند و اکنون امارت اسلامی بدون هیچ گونه تبعیض و تفاوت در خدمت هموطنان خویش می‌باشد.
معاون سیاسی ریاست الوزرا تصریح کرد؛ امارت اسلامی نظام همه شمول است و افغانستان کشوری با تنوع قومی است که همه شهروندان خود را در آن می بینند، موصوف افزود که با آمدن امارت اسلامی، وحدت ملی تامین شده و هیچکس حق ندارد تعصبات قومی، سمتی و زبانی را در افغانستان را دامن بزند.
معاون سیاسی ریاست الوزرا از حل مشکلات باشندگان بامیان و غور اطمینان داد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *