افغانستان

معین وزارت امور مهاجرین خواستار کمک های بیشتر جامعه جهانی با برگشت کنندگان شد

معین وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان در نشست با مسوولان دفتر هماهنگی مساعدت های سازمان ملل متحد و سازمان بین المللی مهاجرت ، خواستار همکاری بیشتر جامعه جهانی با عودت کنندگان شد که جبرا از پاکستان اخراج شده اند.
دفتر مطبوعاتی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با نشر این خبر گفته است: محمد ارسلا خروتی معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین با مسوولان دفتر هماهنگی مساعدت های سازمان ملل متحد و سازمان بین المللی مهاجرت ملاقات کرد.
در این ملاقات معین وزارت امور مهاجرین گفت: عودت کننده های اجباری از ناحیه سرپناه ، لباس، وسایل خانه، مواد خوراکی مشکلات جدی دارند و هرچند، امارت اسلامی با امکانات خود درخدمت آنان قرار دارد، اما با در نظر داشت آمار بلند عودت کننده ها و وسعت مشکلات آنان، نیاز به کمک و همکاری بیشتراست و ما از سازمان ملل وکشور ها تقا ضا داریم که در زمینه توجه بیشتر کنند.
وی گفت که در مقایسه با ساعت کاری کارمندان این وزارت در مرز تورخم، ساعات کاری نهاد های همکار کمتر است و ما تقا ضا داریم که ساعات کاری ایشان نیز بیشتر شود و بر علاوه تقاضا داریم تا کارمندان شما در مرز های پکتیکا و پکتیا نیز توظیف شوند، زیرا از مرز های یاد شده نیز عودت جریان دارد.
خروتی همچنان گفت: از سازمان ملل متحد ودفاتر مرتبط آن تقاضا داریم تا از مجاری دیپلماتیک، در مورد توقف عودت اجباری، با پاکستان طور جدی در تماس شوند.
مسوولان بخش هماهنگی مساعدت های سازمان ملل متحد و سازمان بین المللی مهاجرت، با تاکید بردوام همکاری شان با وزارت امور مهاجرین علاوه نمودند، که برعلاوه نشر اعلامیه به ارتباط توقف عودت اجباری، مسوولان این نهاد ها با جانب پاکستان در تماس هستند و دراین مورد صحبت ها ادامه دارد

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button