افغانستان

مولوی امیرخان متقی:اکنون جامعه جهانی درک می‌نماید که از افغانستان هیچ کشوری تهدید نمی‌شود

امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه‌ی امارت اسلامی گفته است که تعامل منفی برخی از کشورها و سازمان‌های جهانی در برابر افغانستان در حال حاضر به سوی مثبت شدن در حرکت است، وی بار دیگر اظهار داشت که خاک افغانستان تهدیدی

برای جهان نیست.

امیر خان متقی در محفل فراغت محصلان انستیتیوت دیپلوماسی این وزارت گفت: کشورهای جهان با اعمال فشارهای گوناگون در ۲۰ سال گذشته و جریان نزدیک به دو سال حاکمیت امارت اسلامی، موفق نشد تا اهداف‌شان را عملی کنند.

وی افزوده است که تعامل منفی برخی از کشورها و سازمان‌های جهانی در برابر افغانستان در حال حاضر به سوی مثبت شدن در حرکت است.

به گفته سرپرست وزارت امور خارجه، اکنون جامعه جهانی به این درک رسیده است که خاک افغانستان تهدیدی برای جهان نیست.

امیرخان متقی گفته است که سازمان‌های جهانی به بهبود وضعیت اقتصادی، سیستم بانکی، مبارزه با مواد مخدر و کاهش فساد اداری در افغانستان اعتراف می‌کنند.

وی اضافه کرد که امارت اسلامی در حال حاضر در سیاست خارجی پیروز بوده و یک بار دیگر خواهان بهبود روابط افغانستان با سایر کشورهای جهان است.

سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی خطاب به جوانان گفت که جوانان به جای انتقاد بالای دیگران باید اصلاحات را از خود شروع کنند و همدیگرپذیر باشند.

امیرخان متقی، همچنین از جوانان خواسته است تا برای بلند بردن سطح تحصیلات خود و آگاهی بیشتر در مسلک شان، کتاب مطالعه کنند زیرا جوانان رهبران و حاکمان اصلی حال و آینده در کشوراند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *