افغانستان

مولوی ندا محمد ندیم: به مشکلات پوهنتون پولی تخنیک کابل رسیدگی می شود

شیخ الحدیث مولوی
ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در نشست های جداگانه با اعضای شورای علمی و آمرین بخش های پوهنتون پولی تخنیک کابل، تاکید کرد که به مشکلات آنان رسیدگی می شود.
به گزارش آژانس باختر؛ در آغاز این نشست اعضای شورای علمی پوهنتون پولی تخنیک کابل، مشکلات و خواست های شان را در رابطه به رخصتی محصلان در جریان برگزاری نشست ها در خیمه لویه جرگه، کمبود تأسیسات معیاری برای صنوف درسی و کتاب خانه و بعضی مشکلات دیگر را شریک کردند و پیشنهاد کردند که در راه اندازی پروژه های بزرگ و کوچک در کشور مشوره استادان این پوهنتون گرفته شود، همچنان زمینه کار های عملی بیشتر برای محصلان فراهم شود.
اعضای شورای علمی، اضافه کردند که در رابطه به آماده کردن شرایط ایجاد برنامه های جدید فوق لیسانس در پوهنتون پولی تخنیک کابل، کار می کنند.
سرپرست وزیر تحصیلات عالی، از توجه رهبری این وزارت به منظور رسیدگی به خواستا و رفع مشکلات یاد شده به مسوولان پوهنتون پولی تخنیک کابل، اطمینان داد و گفت: به اساس حکم ریاست الوزرا منبعد جلسات کوچک در تالار لویه جرگه گرفته نمی شود و به دروس محصلان نیز سکتگی وارد نخواهد شد.
وی همچنان گفت که در قبال حل مشکل راه شفاخانه ۳۰۰ بستر وانستیتوت تدارکات ملی با مسوولان مربوط آن صحبت خواهد کرد.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی، از تلاش های مسوولان این پوهنتون در راستای ایجاد برنامه های فوق لیسانس و زحمات استادان در حصه تدریس، قدردانی کرد و از مهیا کردن هرنوع سهولت دراین بخش ها به آنان اطمینان داد.
گفتنی است که پوهنتون پولی تخنیک کابل، دارای ۸ پوهنځی و ۳۲ دیپارتمنت است وسالانه صدها انجنیر را به جامعه تقدیم می کند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *