افغانستان

هیئت وزارت رسیدگی به حوادث عازم میدان وردک شد

شریعت: هیئت وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث برای یاری متضررین سیلاب‌های اخیر عازم میدان وردک شد.
وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث دیروز با نشر تویتی گفت: که الحاج مولوی عبدالرحمن زاهد، رئیس عمومی مالی و اداری این وزارت، جهت رسیدگی به متضررین ناشی از سرازیر شدن سیلاب‌های اخیر عازم ولایت‌ میدان وردک شد.
رییس عمومی مالی و اداری با حضور داشت مولوی فیض الله جلالی رییس آمادگی مبارزه با حوادث ولایت میدان وردک با متضررین ناشی از سیلاب‌ها دیدار نموده ضمن بیان پیام غم‌شریکی رهبری امارت اسلامی و اتحاف دعا برای شهدای حادثه اخیر، کمک‌های خوراکی و غیر خوراکی را برای ورثه شهدا و مجروحین توزیع نمود.
در ادامه مولوی فیض‌الله جلالی رییس آمادگی مبارزه با حوادث ولایت میدان وردک گفت که در کمک اضطراری خوراکی و غیر خوراکی برای ۳۰ فامیل که برای هر فامیل، یک پایه خیمه، یک تخته کمپل، یک بسته کیت آشپزخانه، یک بسته کیت صحی، یک عدد سطل و پنج جوره چپلک و مواد خوراکی شامل یک کارتن بسکویت، یک کارتن مربا می‌باشد توزیع شد و عنقریب برای سایر خانواده‌های آسیب‌دیده نیز توزیع خواهد شد.
قابل یاد آوریست که بر مبنای ارقام ابتدایی از اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها اخیر در ولسوالی‌های میدان شهر، جلریز، نرخ، جغتو، چک و سید آباد ولایت‌ میدان‌وردک ۳۰ تن‌شهید، ۱۵ تن مجروح و بیش ۴۰۰ منازل مسکونی به گونه‌ی کلی و قسمی و زیادتر از ۵ هزار جریب زمین زراعتی تخریب گردیده است.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button