افغانستان

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث آغاز کمک رسانی برای خانواده‌های متضرر از حوادث طبیعی در ولایات مختلف کشور

شریعت: از چند روز بدینسو که در اثر باران های شدید در سراسری کشور رخ داده است، متأسفانه در بعضی ولایات تعدادی از افراد جان باخته و برای زمین های زراعتی، خانه ها و مواشی مردم ضررهای فراوانی وارد شده است، از همین سبب وزارت دولتی در امور رسیدگی به حوادث با همکاری بعضی موسسات خیریه توزیع کمک پول نقد، آرد و گندم و کمپل را برای تمام متضررین آغاز کرده آند.
در زمینه مولاجانان فایق سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث گفت که با هماهنگی موسسه «میشن ایست» برای 401 خانواده متضرر از حوادث طبیعی و نیازمندان در ولسوالی ارغنج خواه ولایت بدخشان بیش از 14 میلیون افغانی پول نقد توزیع گردیده، همچنان برای ۷۶ خانواده متضرر و بی بضاعت، در ولسوالی ها و مرکز این ولایت، مواد غذایی و غیر غذایی شامل؛ آرد، گندم و کمپل توزیع شده است.
به همین ترتیب سازمان جهانی مهاجرت( IOM)، مبلغ ۲۹,۴۷۲,۰۰۰ افغانی پول نقد را برای ۱۲۲۸ خانواده آسیب دیده، جهت ترمیم سرپناه در در ولسوالی های وردوج، ارگو و مرکز فیض آباد برای هر خانواده مبلغ ۲۴,۰۰۰ افغانی پول نقد نیز توزیع کرده است و موسسه میشن ایست، برای ۳۳۵ خانواده فقیر و آسیب پذیر در ولسوالی درایم این ولایت، برای بار سوم پول نقد توزیع کرد. این خانوادها شامل دو کتگوری در ۶ قریه ولسوالی درایم، بودند که کتگوری اول خانواده های که سطح فقر و آسیب پذیری شان بیشتر بوده همچنان دارای سرپرست معلول، اطفال یتیم و بیوه زنان بودند که هرخانواده مبلغ ۹۴۳۲ افغانی پول نقد دریافت کردند و کتگوری دوم خانواده های بودند که سطح فقر و آسیب پذیری شان کمتر بوده و هر خانواده مبلغ ۵۳۲۸ افغانی پول نقد دریافت کردند.
همچنان موسسه هماهنگی کمک های بشری OCHR با حمایت مالی صندوق بشردوستانه افغانستان AHF، در هماهنگی با ریاست مبارزه با حوادث ولایت بادغیس، پس از سروی برای ۲۸۵ خانواده بی بضاعت در ولسوالی جوند این ولایت پول نقد مساعدت نمود. باید گفت که در این مساعدت برای هر خانواده مبلغ ٥۲۸۳ افغانی معادل ۷۵ دالر امریکایی پول نقد توزیع شد.
در ولایت غزنی نیز برای ۷۲ خانواده متضرر، آسیب پذیر، ورثه شهید و معلول کمک خوراکی دریافت نمودند، در این کمک برای هر خانواده یک بوری گندم ۵۰ کیلویی و یک بوری برنج ۵۰ کیلویی توزیع شد.

تیموری

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *