افغانستان

وزیر دفاع: تحریک طالبان پاکستان نه در افغانستان حضور دارد و نه از اینجا تمویل می‌شود

محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع می‌گوید امارت اسلامی شرایط به رسمیت شناختن را تکمیل کرده است، اما با آن هم اکثر کشورها به دلیل فشار امریکا آن را به رسمیت نمی‌شناسند.
به نقل از «آریانا نیوز»، محمد یعقوب مجاهد در مصاحبه با تلویزیون «العربیه» مستقر در عربستان سعودی گفت کشورهای که در برابر فشار امریکا سر خم نمی‌کنند، امارت اسلامی را به رسمیت بشناسند.
مجاهد گفت: «ما از کشورها به خصوص کشورهای قوی اسلامی می‎خواهیم که امارت اسلامی را به رسمیت بشناسند.»
وی افزود اگر کشورها نگرانی‌هایی دارند، امارت اسلامی آماده گفتگو جهت حل آن اند.
سرپرست وزارت دفاع در باره کشته شدن ایمن الظواهری، رهبر القاعده در کابل تاکید کرد که امارت اسلامی در این موضوع هیچ دخالتی نداشته است.
او همچنان گفت که امارت اسلامی هیچ نوع رابطه یا همکاری با شبکه القاعده ندارد.
آقای مجاهد از امریکا خواست تا از نقض حریم هوایی افغانستان دست بردارد زیرا امارت اسلامی تعهد کرده که اجازه نمی‌دهد از خاک افغانستان بر ضد کشور دیگری استفاده شود.
او گفت که امارت اسلامی از پاکستان خواسته است تا به کسی اجازه ندهد از طریق این کشور حریم هوایی افغانستان را نقض کند.
محمد یعقوب مجاهد درمورد تحریک طالبان پاکستان گفت که این گروه در افغانستان حضور ندارد و نه هم امارت اسلامی آن را تمویل می‌کند.
او گفت که پاکستان تلاش می‌کند با ادعا‌هایش درمورد حضور تحریک طالبان پاکستان در افغانستان، به جهان نشان دهد که امارت اسلامی به تعهدات خود پایبند نیست.
در این مصاحبه، محمد یعقوب مجاهد همچنان گفت که امارت اسلامی نمی‌خواهد افرادی را که با «اشغالگران» دوستی کردند، شامل حکومت نماید اما آنها می‌توانند به عنوان شهروندان عادی در افغانستان زندگی کنند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button