افغانستان

چین خواستار تعدیل تحریم ها سازمان ملل علیه امارت اسلامی افغانستان شد

چین از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است که با توجه به شرایط فعلی در افغانستان تحریم‌ها علیه این کشور را تعدیل کند.شینهوا خبرگزاری رسمی چین گزارش داده است:گنگ شوانگ معاون نماینده دایم این کشور در سازمان ملل گفته است: افغانستان در مرحله حساسی از بازسازی و احیای آرام است. جامعه بین‌المللی باید تعامل سازنده خود را با مقام‌های این کشور تقویت کند تا از بحران انسانی خارج شده و اقتصاد و معیشت مردم را تقویت کند.
وی همچنین بر «بهبود رعایت حقوق بشر در افغانستان و بازگشت این کشور به خانواده ملت‌ها» تاکید کرد و افزود: تهدیدهای تروریستی در افغانستان همچنان جدی است. جامعه بین‌المللی باید به افغانستان کمک کند تا بتواند با همه نیروهای تروریستی مبارزه کند.
گنگ شوانگ اظهار کرد: شورای امنیت باید اطمینان حاصل کند که رژیم تحریم‌ها در بهبود صلح و ثبات در افغانستان تاثیر گذاشته و در عین حال باید با توجه به شرایط فعلی تعدیلاتی در این تحریم‌ها اعمال کند.
وی گفت: چین معتقد است که شورای امنیت باید با تعدیلات به‌موقع در تحریم‌ها، تعامل واقعی میان جامعه بین‌المللی و افغانستان را تسهیل کند تا از تاثیرات منفی این تحریم‌ها بر معیشت مردم افغانستان و توسعه این کشور جلوگیری شود.
معاون نماینده دایم چین در سازمان ملل افزود: شورای امنیت در گام اول باید هر چه زودتر معافیت‌های تحریمی در مورد سفر برخی مقام‌های امارت اسلامی در نظر گیرد. چین همواره این گونه معافیت‌ها را ابزاری لازم برای تسهیل گفت‌وگو و تعامل دانسته و معتقد است که این مساله نباید ابزار چانه‌زنی یا اعمال فشار باشد.
این در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل کار کمیته نظارت بر تحریم ها علیه امارت اسلامی را برای یکسال دیگر تمدید کرده است، تصمیم که نمی تواند توجیه پذیر باشد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *