افغانستان

کارگاه آموزشی « برنامه های علمی تضمین کیفیت و اعتبار دهی» در وزارت تحصیلات عالی برگزارشد

دکتور لطف الله خیر خواه معین علمی وزارت تحصیلات عالی، در کارگاه آموزشی” برنامه های علمی تضمین کیفیت و اعتبار دهی”، در رابطه به قدمت علم و تضمین کیفیت در افغانستان معلومات داد.
به گزارش آژانس باختر؛ دراین برنامه نخست معین علمی وزارت وزارت تحصیلات عالی، در صحبت هایش در رابطه به قدمت علم و تضمین کیفیت در افغانستان معلومات داد و گفت: در اسلام علم الرجال خود به معنای تضمین کیفیت است که کیفیت اشخاص را مشخص می کند و خواست اسلام نیز همین است که هر چاره یی در دایره اصول و مقررات خاصی انجام شود.  وی همچنان از توجه رهبری امارت اسلامی به جامعات دینی در کنار سایرمراکز علمی، ابراز خرسندی کرد.
به همین ترتیب شاکر وحیدی رییس تضمین کیفیت و اعتبار دهی وزارت تحصیلات عالی و شیخ عبدالمالک نیازی، در صحبت هایش شان روند تضمین کیفیت را در ادارها و به شکل کلی این روند را جهت معیاری سازی یک مرکز علمی و تحصیلی ضروری خوانده اضافه کردند که دراین کارگاه که دو روز ادامه می یابد، مسوولان جامعه در مورد معیار های اصلی و فرعی آموزش خواهند دید و ساحه تطبیق آن را خواهند شناخت.
این کار گاه آموزشی را ریاست تضمین کیفیت و اعتبار دهی وزارت تحصیلات عالی، برای مسوولان جامعه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه برگزارکرده است.
قابل یاد آوری است که روند تضمین کیفیت برای اولین بار در جامعات دینی وزارت تحصیلات عالی آغاز شده و تطبیق می شود و این وزارت بر معیاری سازی نهاد های تحصیلی و علمی، متعهد است.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *