افغانستانروغتیا

کفیل ریاست الوزراء: ایجاد سکتور صحی معیاری در افغانستان یک نیاز اساسی است

مولوی عبدالکبیر، سرپرست ریاست الوزراء امارت اسلامی در دیدار با سرپرست وزارت صحت عامه گفته است که ایجاد بخش صحی معیاری در افغانستان یک نیاز اساسی است تا تعداد شهروندانی که برای درمان به خارج از کشور می‌روند کاهش یابد.
دفتر مطبوعاتی ریاست الوزراء امارت اسلامی با نشر خبرنامه‌ای گفته است که مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی و کفیل ریاست الوزراء امارت اسلامی با مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست الوزراء و داکتر قلندر عباد، سرپرست وزارت صحت عامه در قصر سپیدار دیدار نمود.
در این دیدار بر علاوه بحث مفصل در خصوص بهبود امور، تقویت هماهنگی میان مرکز و ولایات و معیاری‌سازی خدمات صحی، داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه گزارش کاری خویش را ارائه کرد.
وی در مورد چگونگی ارائه خدمات صحی در کشور به معاونین محترم ریاست الوزراء معلومات داد و افزود که در رابطه به معیاری‌سازی عرصه صحت گام‌های ارزنده برداشته شده است.
به گفته سرپرست وزارت صحت عامه، تعدادی از ریاست‌های جدید صحی برای تداوی معیاری در شفاخانه‌های دولتی گشایش یافته‌اند که با آن تغییرات مثبتی در امکانات این ریاست‌ها به وجود آمده است.
آقای قلندر عباد خاطرنشان کرد که شفاخانه‌های خصوصی به طور مستمر نظارت می‌شوند و تلاش شده است تا از واردات دواهای بی‌کیفیت به کشور جلوگیری شود.
مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی و سرپرست ریاست الوزراء گفت «ایجاد سکتور صحی معیاری در کشور یک نیاز مبرم است تا تعداد هموطنان ما که برای درمان به خارج از کشور می‌روند کاهش یابد».
به گفته مولوی عبدالکبیر، نیاز به سرمایه‌گذاری در عرصه صحت وجود دارد که زمینه برای آن فراهم شده است.
در این دیدار مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست الوزراء با اشاره به وضعیت شفاخانه‌های حکومتی گفت: بر اساس بودجه اختصاص یافته به این بخش، امسال کارهای اساسی در شفاخانه‌های حکومتی انجام می‌شود.
به گفته او، وزارت صحت باید در خصوص جذب کمک نهادها و ادارات کمک‌کننده در این زمینه توجه بیشتری داشته باشد.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *