افغانستان

یک تاجر عودت کننده؛ وضعیت موجود درکشور را برای رشد سرمایه گذاری مثبت خواند

معاون اداری ریاست الوزرا در دیدار با یک تاجر عودت کننده گفت: امارت اسلامی تسهیلات لازم را برای تاجران و‌ سرمایه گذاران عودت کننده فراهم کرده است.
دفتر مطبوعاتی ریاست الوزرا با نشر این خبر گفته است: مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزرا با محمد فرشید حکیمیار یکتن از تاجران عودت کننده دیدار نمود.
در این دیدار که الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت و رئیس کمیتهٔ ایجاد تسهیلات برای تاجران عودت کننده کمیسیون عالی رسیدگی به مشکلات مهاجرین نیز حضور داشت، محمد فرشید حکیمیار گفت: در حال حاضر زمینه تجارت و سرمایه گذاری در کشور فراهم شده و تاجران می توانند با استفاده از وضعیت موجود و امنیت حاکم در کشور، در عرصه های مختلف مانند استخراج معادن، ترانزیت، انرژی.تکنالوژی و زراعت سرمایه گذاری کنند که این امکان بدون سعی و تلاش امارت اسلامی امکان‌پذیر نبود.
مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست الوزرا گفت: امارت اسلامی تسهیلات لازم را برای تاجران و‌ سرمایه گذاران خصوصاً تاجران عودت کننده.فراهم کرده و آنان بدون هیچ گونه تشویش میتوانند به کشور برگردند به کارو تجارت بپردازند. معاون اداری ریاست الوزرا افزود: توزیع زمین در پارک‌های صنعتی و توزیع زمین رهایشی برای تاجران عودت کننده، معافیت مالیاتی و توزیع ویزه تجارتی از جمله سهولت های است که کمیسیون عالی رسیدگی به مشکلات برای آنان در نظر گرفته است که تجار ما باید از آن سود برند.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *