افغانستان

70تن بانو در بخش صنایع دستی آموزش دیدند

شریعت:هفتاد تن بانوی کار آموز در بخش صنایع دستی ازمرکزکارآموزی «برند راه دانش» روزچهارشنبه (16حوت) طی یک مراسم با حضورمسئولین امارت اسلامی، اتاق های تجارت، فارغ شدند.
حسنا روفی مؤسس نهاد کارآموزی برند راه دانش گفت که از مدت یک و نیم سال از تأسیس این کارگاه آموزشی میگذرد که دربخش های مختلف چون؛ نقاشی، خیاطی،خامک دوزی وبافندگی فعالیت داشته و تعداد زیادی خانم ها را آموزش فنی ومسلکی می دهند. وی افزود که این مرکزآموزشی کاملا مصؤن ومطابق شریعت اسلامی است که خانم ها حجاب شان را مراعات کرده وباعث رضایت همه مردم جامعه ای ما نیز قراردارند.
محمد انورصدیق بنیانگذارشبکه ملی زنان افغانستان که درجلسه شرکت داشته گفت که جای خوشی است که برگزاری چنین کارگاه آموزشی برای زنان درکشور باعث رشد اقتصادی فامیل وحتی کشور ما می‌شوند.
وی از مردم خواست تا ازمحصولات داخلی کشوراستفاده کرده تا سبب رشد اقتصاد شوند وهمچنان از دونرهای کمک کنند جهانی خواست که باید دست بانوان افغان را دراین شرایط گرفته وحمایت مالی ومعنوی نمایند.
به همین ترتیب عبدالله یکی از تاجران کشور اظهارداشت که چنین کارگاه ها که باعث رشد وتقویت نظام اقتصادی کشور میشود حمایت همه جانبه می نمایم وباید همه ای ما کارنماییم که خانم ها را همکاری نمایم.
خیرالدین مائل معاون اتاق های تجارت افغانستان تصریح که کارآفرینی برای مردم ما خیلی مفید است که از این طریق میتوان به تعداد زیاد از خانم ها حرفه را اموزش داده و صاحب درآمد دربازار تجارت خواهند شد وتصویرافغانستان را درسطح جهان ازهرلحاظ خوب نمایش دهند.
وی افزود که از برگزارکنندگان چنین محفل خیلی خوشحالم که با رعایت کردن حجاب اسلامی برای (70) تن بانوان امیدبخشیده وزمینه کاررا فراهم کرده است که امروز شاهد جشن فراغت شان هستیم وهمچنان اعلان میدارم که ما همیشه درخدمت
شما می باشیم. تیموری

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *